Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiec Św.: Remont części kładki należącej do PKP na ukończeniu!

Jak poinformował nas Piotr Hamarnik z Zespołu Prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Remont część kładki, której remont realizowany jest przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. nad stacją w Ostrowcu Świętokrzyskim jest już na ukończeniu. – Część kładki za którą odpowiada kolej będzie udostępniona podróżnym w momencie zakończenia prac przy modernizacji peronu na stacji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Planujemy, by stało się to do końca marca – wyjaśnia.

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Przypomnijmy, że kładka nad torami kolejowymi w Ostrowcu Świętokrzyskim podzielona jest na część należącą do PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. i tą będącą w zarządzaniu gminy Ostrowiec Świętokrzyski (ponad 37 metrowy odcinek kładki, przebiegający nad ulicą Onufrego Zagłoby i torami kolejowymi – do pierwszego torowiska). 

W kwietniu ubiegłego roku rozpoczął się remont odcinka kładki, należącej do PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Do tej pory wykonano nowe bariery i zabezpieczenia, oświetlenie, nowe ciągi schodowe i wzmocnienie podpór. Do rozpoczęcia odbiorów pozostała realizacja ostatnich prac przy nawierzchni obiektu – wykonawcy czekają z nimi na odpowiednie warunki atmosferyczne. 

–  Część kładki, za którą odpowiada kolej będzie udostępniona podróżnym w momencie zakończenia prac przy modernizacji peronu na stacji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Planujemy, by stało się to do końca marca. Dostęp dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się na peron będzie zapewniony nowym przejściem w poziomie szyn – wyjaśnia Piotr Hamarnik z Zespołu Prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info
fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info
fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info
fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

O remoncie pisaliśmy także tutaj:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this