Znajdź nas na

GMINA ĆMIELÓW

Otwarcie porcelanowego rynku w Ćmielowie już w sobotę!

Na ten moment czekali nie tylko mieszkańcy Ćmielowa, ale każdy kto usłyszał o inwestycji, jaka miała miejsce na ćmielowskim Rynku. Gigantyczne filiżanki-ławki, fontanna imbryczek oraz elementy nawiązujące do przedwojennego serwisu kawowego Empire z Fabryki Porcelany Ćmielów i Chodzież już zdobią serce porcelanowego miasta. Uroczyste otwarcie zaplanowano na sobotę, 23 września na godzinę 16.00. – Bądźmy tego dnia razem. Pokażmy, że Ćmielów, to dobry adres – mówi Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa i zapewnia, że atrakcji dla dużych i małych nie zabraknie.

Powiększony serwis kawowy Empire Źródło: Dom Kultury w Ćmielowie

Jak już wielokrotnie informowaliśmy rewitalizacja ćmielowskiego Rynku wzbudziła olbrzymie zainteresowanie w Polsce, a także poza jej granicami. Nic w tym dziwnego, bo drugiej takiej fontanny, jak ta, która stanęła w Ćmielowie, nie ma w Europie. Olbrzymie filiżanki, w których będzie można posiedzieć, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, czy spędzić czas ze znajomymi, fontanna-imbryczek, która podświetlana będzie z okazji uroczystości i świąt narodowych oraz ławeczki nawiązujące do przedwojennego serwisu kawowego Empire, już ozdabiają ćmielowski Rynek. Teraz pozostało już tylko jego uroczyste otwarcie.

– Gdy tylko w świat poszła informacja o tym, że w ćmielowie montowana jest ta nietypowa fontanna w kształcie imbryczka przeżywaliśmy prawdziwe oblężenie. W minionym tygodniu nie było wolnych miejsc parkingowych, tak dużym zainteresowaniem cieszyły się zmiany na naszym rynku. To budujące, że ten niezwykły projekt zauważyli mieszkańcy całej Polski i chcieli na własne oczy przekonać się, jak siedzi się w ławeczkach w kształcie filiżanek – wyjaśnia Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa.  

Fontanna-imbryczek to jeden z elementów powiększonego serwisu EMPIRE
Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Ćmielowie

Uroczyste otwarcie rynku po rewitalizacji nastąpi w nadchodzącą sobotę (23 września) o godzinie 16.00. W programie, oprócz części oficjalnej zaplanowano koncert zespołu Il Canto, potańcówkę na ćmielowskim Rynku i słodki poczęstunek. 

– Zachęcam wszystkich do wspólnej zabawy. Mam nadzieję, że ćmielowski Rynek będzie miejscem odpoczynku, relaksu, dobrej zabawy, a także naszej integracji. Myślę, że to także kolejny z pretekstów, który przyciągnie do nas turystów – podsumowuje Joanna Suska.  

Źródło: Gmina Ćmielów

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this