Znajdź nas na

FELIETON

Czy ukwiecone ulice i ronda to to, czego najbardziej potrzebuje Ostrowiec Św.?

Brak dużych inwestorów, odpływ młodzieży, zmniejszająca się liczba mieszkańców, 261 miejsce na 267 miast powiatowych wziętych pod uwagę w Rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” – „Najbogatsze samorządy w 2022 r. Ranking dochodów per capita”, prezydent, który kolejny miesiąc przebywa w areszcie tymczasowym – to tylko niektóre z „problemów” z jakimi boryka się miasto nad Kamienną. Tymczasem okazuje się, że tematem konferencji prasowej mogą być… nasadzenia na ulicy Trzeciaków. Czy Artur Łakomiec, wiceprezydent Ostrowca Św. będzie kontynuował „trendy” rozpoczęte przez swojego poprzednika?

Grafika: Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

1 273 352,97 złotych w 2018 roku, 1 886 500,00 zł w 2019 roku, 2 260 732,85 zł w 2020 2 886 937 zł w 2021 roku i 3 118 990, 44 zł w roku 2022 –  tyle wyniosły koszty utrzymania zieleni miejskiej na terenie gminy Ostrowiec Świętokrzyskiego na przestrzeni ostatnich lat. Daje to w sumie 11 426 513,26 zł w ciągu pięciu lat. To temat, który zawsze wzbudza wiele kontrowersji. Z jednej strony mieszkańcy podkreślają, że to pieniądze „wyrzucone w błoto” lub kończące w workach na śmieci, inni z kolei uważają, że poprawia to estetykę miasta. Miasta, które boryka się z wieloma ważnymi problemami: brakiem miejsc pracy, tanich mieszkań na wynajem, odpływem ludności, spadkiem liczby mieszkańców, starzejącym się społeczeństwem, a od marca tego roku także prezydentem, który przebywa  w areszcie tymczasowym. W aspekcie licznych bolączek, z którymi boryka się miasto, tematem konferencji mogą być nasadzenia na ulicy Trzeciaków? 

O nowej aranżacji i poprawie estetyki ulicy Trzeciaków podczas czwartkowej (14 września) konferencji prasowej mówił Artur Łakomiec, wiceprezydent Ostrowca Św. 

Źródło: Urząd Miasta w Ostrowcu Św.

– W związku z inwestycją, którą przeprowadzało PGE, Inwestor musiał przeprowadzić prace ziemne, które niestety naruszyły dotychczasowy obraz ulicy. Wspólna decyzja pracowników Urzędu Miasta, którym serdecznie dziękuję za zaangażowanie w całokształt tej inwestycji, możemy właśnie przy wsparciu ZUM-u realizować. Ta odświeżona koncepcja zagospodarowania ul. Trzeciaków powstała właśnie w Urzędzie. Na długości 700 m będą prowadzone w pasie drogowym nasadzenia wielosezonowe. Chcę podkreślić, że jest to dopiero początek – stawiamy na ekologię i zieleń w naszym mieście – wypowiedź Artura Łakomca czytamy na oficjalnej stronie Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim. 

Czy słowa Mateusza Czeremchy, radnego Rady Miasta Ostrowca Św., jakie padły podczas sesji 27 lipca 2023 roku: „jak widać pan wiceprezydent Artur Łakomiec bardzo szybko wchodzi w buty pana prezydenta Górczyńskiego” okażą się prorocze? Czy ukwiecone rabatki, to jedna z najpilniejszych potrzeb miasta nad Kamienną?

Artur Łakomiec, wiceprezydent Ostrowca Św.
Źródło: FB Ostrowiec Świętokrzyski – profil miasta

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this