Znajdź nas na

FELIETON

Ostrowieckie memo!

Memo to popularna gra dziecięca polegająca na zapamiętywaniu tych samych figur, obrazków, liczb, czy znaków. Karteczki są początkowo zakryte, a gracze naprzemiennie je odkrywają. Jeśli są identyczne – zabierają, jeśli się różnią, ponownie odwracają do dołu. Czy w Ostrowcu Świętokrzyskim można zagrać w grę memory dobierając w pary osoby zatrudnione w poszczególnych instytucjach?

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info Grafika: naostro.info

Podobno gra memory doskonale ćwiczy pamięć. Dziś wykorzystywana jest nie tylko do nauki dzieci poprzez zabawę, ale i utrzymywania w odpowiedniej kondycji umysłowej osoby starsze, chore, mające trudności z zapamiętywaniem.  Polega na znalezieniu wszystkich par – tematycznie pasujących do siebie obrazków. 

Czy powinna powstać specjalna, ostrowiecka wersja memo? Zamiast figur, czy kształtów można by np. wykorzystać nazwiska, albo stopień spowinowacenia. I tak. np. na jednej karteczce znalazłaby się żona, zatrudniona w placówce edukacyjnej – na drugiej mąż pracujący np. w urzędzie, na kolejnych dwóch bracia zatrudnieni w instytucjach publicznych, albo np.  żona dzierżąca mandat radnej i mąż zatrudniony w jednym z zakładów? A jeśli taka gra wydawałaby się zbyt prosta, zawsze można by było wykorzystać byłe żony, byłych mężów, a czasem nawet ich dzieci, dziadków, ciotki i kuzynostwo. Pytanie tylko, czy nie zabrakłoby kafelków do gry, a umysł grającego byłby w stanie zapamiętać wszystkie pasujące do siebie karteczki? Pocieszającym jest fakt, że w memory można grać samemu, albo w kilka osób. Wtedy zadanie wydaje się zdecydowanie prostsze. Osób do zapamiętywania jest bowiem więcej.

Przed nami wybory samorządowe, jak ułoży się nowe rozdanie kart  do memory?

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this