Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiec Św.: Są już wyniki badań na obecność koronawirusa niektórych radnych powiatowych!

Jak udało się nam ustalić Marcin Jabłoński, jeden z radnych Rady Powiatu Ostrowieckiego ma pozytywny wynik na obecność koronawirusa. Dopiero dziś, po blisko czterech dniach oczekiwania otrzymał wynik pozytywny. Radni, z którymi udało się nam porozmawiać zgodnie twierdzą, że wynik powinien być po 24 godzinach, nie po czterech dniach.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Uważam, że wszystko co się stało nie tak powinno wyglądać. Jeżeli 13 października odbyła się sesja, na której obecny był radny, u którego później wykryto obecność koronawirusa, to reakcja powinna być natychmiastowa.  Nie twierdzę, że tam się zaraziłem, ale straciłem mnóstwo czasu mogąc roznosić tego wirusa i zarażać innych. Dobrze że udało się zorganizować badania, ale czas oczekiwania na wynik był strasznie długi. Informacja o zakażonym radnym pojawiła się w piątek, 16 października. Badania zorganizowane zostały  we wtorek, 20 października. Gdybym sam nie udał się na izolację mógłbym zakazić mnóstwo osób. Wynik powinien być po 24 godzinach od pobrania, nie po 4 dniach. Jaki jest sens robienia tych obostrzeń skoro, gdybym sam nie poddał się izolacji, mógłbym przez cały tydzień  zarażać innych –  pyta Marcin Jabłoński, radny powiatowy niezrzeszony. który otrzymał dodatni wynik testu. 

Czasem oczekiwania na wynik jest zbulwersowany także Dariusz Wierzbiński z KWW Jarosława Górczyńskiego. 

– To żenujące, że tyle dni musieliśmy czekać na wynik. Państwo sobie nie radzi z pandemią, lekarzami, służbą zdrowia. Nasz system jest tak opieszały, że przypomina średniowiecze. Badanie nie powinny być robione  w namiocie. Mamy XXI wiek. Ja na pobranie wymazu czekałem trzy godziny. Potem przez cztery dni czekałem na wynik. Na szczęście mój jest ujemny, ale co z osobami, które mają dodatni i nie poddały się izolacji? Ile osób zakaziły –  pyta Dariusz Wierzbiński, radny z KWW Jarosława Górczyńskiego.

Przypomnijmy, że radni powiatowi i pracownicy z obsługi rady przebadani zostali po tym, jak jeden z radnych z Klubu PiS otrzymał pozytywny wynik na obecność koronawirusa. Sesja Rady Powiatu Ostrowieckiego odbyła się 13 października, sms z  informacją z biura rady został rozesłany do radnych w piątek wieczorem (16 października), Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrowcu Św. w związku z otrzymaną 18 października (niedziela)  telefoniczną informacją (telefon alarmowy PSSE w Ostrowcu Św.) o pozytywnym wyniku badania w kierunku zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 radnego Rady Powiatu Ostrowieckiego wszczął dochodzenie epidemiologiczne podejmując działania mające na celu przerwanie lokalnej transmisji wirusa, a 20 października (wtorek) od uczestników sesji pobrano wymazy. 

Nie wszyscy radni otrzymali jeszcze wynik testu. Niektórzy wciąż na niego czekają, jak Emilia Łupina, radna powiatu ostrowieckiego z Klubu PiS.

– Za oknem piękna jesień cieszy oczy, a tu  człowiekowi brak sił na cokolwiek. Marzeniem jest spacer, tylko tyle i aż tyle. Nadal czekam na wyniki w kierunku Covid. Coraz więcej osób choruje, jedni przechodzą zakażenie lekko, inni ciężko. Nie bagatelizujcie objawów i jeśli coś się dzieje lub mieliście kontakt z zakażonym, to nie zwlekajcie i zróbcie sobie test, bo na wynik długo się czeka. Ja robiłam w środę i do tej pory jeszcze nie mam. Izolacja jest niezbędna, żeby zatrzymać tą paskudną chorobę. Chyba nikt nie chce żyć w poczuciu winy, że naraził kogoś na śmiertelne niebezpieczeństwo, szczególnie osoby z chorobami współistniejącymi. Jest to szczególnie ważne w tym momencie, gdy przybywa zakażeń, a w szpitalu nie ma kto leczyć, bo lekarze też chorują. W tym trudnym czasie  bądźmy odpowiedzialni i szanujmy się nawzajem – apeluje radna Emilia Łupina. 

Więcej informacji wkrótce. Temat poruszaliśmy także tutaj:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Koronawirus: Ministerstwo Zdrowia zmienia sposób raportowania! Na terenie województwa świętokrzyskiego 359 nowych zakażeń!

FAKTY

Zaginął Marek Rzeszowski! Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach!

FAKTY

Hubert Żądło: Wskaźniki finansowe mamy unormowane. Ten rok dla budżetu gminy Bałtów zakończymy z ponad milionową nadwyżką finansową!

FAKTY

Świętokrzyskie w czołówce! 70 milionów euro na „covidowe” wsparcie firm!

FAKTY

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this