Znajdź nas na

FAKTY

Radni powiatowi i uczestnicy sesji z 13 października wciąż czekają na wyniki testów!

Wciąż nie ma wyników testów na obecność koronawirusa u uczestników sesji, a także radnych rady powiatu ostrowieckiego jaka odbyła się we wtorek 13 października. Przypomnijmy, że od radnych wymaz pobierany był równo tydzień po sesji, w miniony wtorek, 20 października. Pomimo że od tego czasu upłynęły już dwa dni, do ostrowieckiego sanepidu wciąż nie spłynęły wyniki 28 skierowanych do wymazów osób.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– W związku z prowadzonym dochodzeniem epidemiologicznym dotyczącym potwierdzonego przypadku zachorowania na COVID-19 u Radnego Rady Powiatu Ostrowieckiego prewencyjne badania w kierunku zakażenia SARS-CoV-2 zostały zlecone u 28 osób. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrowcu Św. do dnia 22 października nie otrzymał sprawozdań z badań diagnostycznych potwierdzających obecność RNA wirusa SARS-CoV-2 w badanych próbkach wskazanych do wymazu osób – poinformowała nas Wioletta Adamczyk-Nowak, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrowcu Św.

Przypomnijmy, że radni powiatowi i pracownicy z obsługi rady przebadani zostali po tym, jak jeden z radnych z Klubu PiS otrzymał pozytywny wynik na obecność koronawirusa. Sesja Rady Powiatu Ostrowieckiego odbyła się 13 października, sms z  informacją z biura rady został rozesłany do radnych w piątek wieczorem (16 października), Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrowcu Św. w związku z otrzymaną 18 października (niedziela)  telefoniczną informacją (telefon alarmowy PSSE w Ostrowcu Św.) o pozytywnym wyniku badania w kierunku zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 radnego Rady Powiatu Ostrowieckiego wszczął dochodzenie epidemiologiczne podejmując działania mające na celu przerwanie lokalnej transmisji wirusa, a 20 października (wtorek) od uczestników sesji pobrano wymazy. 

O sprawie pisaliśmy także tutaj:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this