Znajdź nas na

FAKTY

Nieoficjalnie: Jeden z radnych powiatu ostrowieckiego zakażony koronawirusem!

Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić jeden z radnych powiatu ostrowieckiego ma pozytywny wynik na obecność koronawirusa. Przypomnijmy, że 13 października odbyła się nadzwyczajna sesja rady powiatu ostrowieckiego w trybie stacjonarnym. Podczas sesji Paweł Walesic, radny rady powiatu ostrowieckiego z Klubu Prawa i Sprawiedliwości apelował o to by sesje odbywały się online.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Jeden z radnych powiatowych otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa – tak brzmi nieoficjalna wiadomość, jaką dziś otrzymaliśmy. Przypomnijmy, że podczas ostatniej sesji rady powiatu ostrowieckiego radny z Klubu PiS, Paweł Walesic apelował: 

– Korzystając z okazji chciałbym zaapelować, abyśmy rozważyli po raz kolejny możliwość obradowania zdalnego drodzy państwo.  Już kiedyś oddawaliśmy tablety, aby można było dostosować je do takiej możliwości i tak naprawde w sytuacji tej pandemii, tego kryzysu, który nas dotyka wszystkich chyba najrozsądniej byłoby  w tej sposób obradować. Mielibyśmy pewnie i frekwencję większą, każdy z nas to urządzenie elektroniczne posiada, nie zawsze kiedy jest sesja nadzwyczajna możemy dojechać, a tak na pewno byłoby to usprawnienie naszej pracy, a także myślę bezpieczeństwa również nas wszystkich – mówił. 

Marzena Dębniak, starosta powiatu ostrowieckiego  powiedziała, że nie ma żadnych przeszkód, żeby radni obradowali w trybie online. Dodała, że padła kiedyś propozycja obradowania w takim trybie, jednak nie było wówczas  zainteresowania.  

Po sesji na fanpage-u Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św. pojawiła się informacja o możliwości wprowadzenia sesji hybrydowych.

– Nie ma żadnych przeszkód ku temu, aby radni mogli uczestniczyć w obradach w formie zdalnej. Pandemia zatacza koło, a my posiadamy odpowiednie narzędzia do przeprowadzenia sesji w takim systemie. Stąd też proponujemy system hybrydowy – ci radni, którzy wyrażą wolę zwyczajnej obecności na sesji, będą mogli w niej uczestniczyć, natomiast radni zainteresowani uczestnictwem zdalnym również będą mogli korzystać z takiej z formy – mówiła Starosta Marzena Dębniak.

Poinformowała także, że w przyszłym tygodniu odbędzie się test systemu zdalnego.

Czy radny, którego test uzyskał wynik pozytywny był zakażony już podczas sesji? Jakie kroki podejmie starostwo? Czy wszyscy uczestnicy sesji, jaka odbyła się 13 października zostaną przebadani w  kierunku zakażenia koronawirusem? Więcej informacji wkrótce. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this