Znajdź nas na

GMINA ĆMIELÓW

Święty Mikołaj ponownie odwiedzi dzieci z gminy Ćmielów!

– Dzieci w naszej gminie są wyjątkowo grzeczne. Już w ubiegłym roku podkreślał to Święty Mikołaj, który pomimo pandemii, bardzo chciał spotkać się z naszymi najmłodszymi mieszkańcami. Brakuje nam zimowej aury, ale Mikołaj ma swoje sposoby i w tym roku skorzysta z busa – mówi Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie. Swoją podróż po gminie, ćmielowski Mikołaj rozpocznie 5 grudnia (niedziela) o godzinie 10.00. Wyruszy z Rynku. Trasę jego przejazdu będzie można śledzić na bieżąco na fanpage-u ćmielowskiego domu kultury.

Święty Mikołaj w towarzystwie Joanny Suski, burmistrza Ćmielowa fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Od dwóch lat, w okolicach 6 grudnia, ćmielowski Mikołaj wyrusza w podróż po gminie, aby prezentami obradować wszystkich najmłodszych mieszkańców. Dzięki temu, że dociera do każdej miejscowości wywołuje uśmiech i radość na twarzach dzieci. Także ci starsi mieszkańcy korzystają z okazji i robią sobie z nim pamiątkowe zdjęcia. W tym roku Święty Mikołaj nie zapomniał o dzieciach z gminy Ćmielów. Pomimo że brakuje śniegu i w porozumieniu ze Śnieżynkami i Elfami, postanowił przesiąść się na busa, który wypełni słodyczami.

– W tym roku Święty Mikołaj również odwiedzi wszystkie sołectwa w gminie Ćmielów. Z dziećmi spotka się w centralnych ich punktach. Dokładną trasę przejazdu podamy w tym tygodniu na naszym fanpage-u. Tutaj także będzie można śledzić na bieżąco podróż naszego Mikołaja. Startujemy o godzinie 10.00 spod ćmielowskiego domu kultury – mówi Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie. 

Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor domu kultury w Ćmielowie. Grudzień 2019. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Podkreśla,że w ubiegłym roku akcja była bardzo pozytywnie przyjęta przez najmłodszych mieszkańców gminy. 

– Dzieci robiły sobie zdjęcia ze Świętym Mikołajem.  Niestety były i osoby, którym nie pasowało to, że chcieliśmy wywołać uśmiech na twarzach dzieci. Cieszę się, że pomimo trudności sprawiliśmy im radość. Dorośli też chętnie witali się z Mikołajem, dlatego w tym roku także dla nich przygotowaliśmy niespodziankę – tłumaczy dyrektor domu kultury.

Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa dodaje z kolei, że dzieci z gminy Ćmielów są bardzo grzeczne. 

Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa. Mikołajki 2019 r. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTR.info

– Mikołaj nie mógł zatem nie odwiedzić ich w tym roku. Mam nadzieję, że w tych trudnych czasach wniesiemy odrobinę radości i uśmiechu do ich dziecięcego świata, a ich uśmiech będzie największą nagrodą – mówi Joanna Suska.  

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this