Znajdź nas na

GMINA ĆMIELÓW

Niedziela na weselną nutę! Nadchodzący weekend warto spędzić w Ćmielowie!

W sobotę (20 maja) koncerty, występy uczniów szkół i przedszkola z gminy Ćmielów, dmuchańce oraz wesołe miasteczko, a w niedzielę ( 21 maja) Przegląd Kapel Weselnych o Porcelanowy Mikrofon Burmistrza Ćmielowa, animacje i konkursy z nagrodami – tak zapowiada się najbliższy weekend w gminie Ćmielów. – Pogodę mamy zamówioną, zapraszamy mieszkańców całego województwa świętokrzyskiego na dobrą zabawę, aby przekonali się, że Ćmielów, to dobry adres – mówi Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa.

Porcelanowy mikrofon to główna nagroda w Przeglądzie Kapel Weselnych o Porcelanowy Mikrofon Burmistrza Ćmielowa Źródło: Dom Kultury w Ćmielowie

To będzie jedyny taki porcelanowy przegląd muzyczny w województwie świętokrzyskim. Mowa o Przeglądzie Kapel Weselnych, jaki zaplanowano na najbliższą niedzielę (21 maja) w Ćmielowie. A nagrody są nie byle jakie. Zespoły powalczą m.in. o ponad 30 centymetrowy, ozdobiony złotem Porcelanowy Mikrofon Burmistrza Ćmielowa, który w swojej Pracowni Ceramiki Szlachetnej stworzyła utalentowana Danuta Kabat. Swój mikrofon ulubionej kapeli będzie mogła przekazać również publiczność. 

Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Do rywalizacji zgłosiło się pięć kapel, co ciekawe nie tylko z naszego województwa. I tak na scenie zaprezentują się: Master Team, RanDevu, Rewers, Zespół Prezydent z Lublina i Detox z Sandomierza. Każdy z zespołów będzie miał 30 minut na zaprezentowanie swojej twórczości.  Oceniając każdą z grup jury pod uwagę weźmie: repertuar, opracowanie muzyczne i koncepcję wykonania, poziom warsztatu, ogólny wyraz artystyczny zespołu i kontakt z publicznością. Kapele będą musiały wykonać również własną interpretację „Marsza Weselnego” i piosenki „Żono Moja” zespołu „Masters”. Myślę, że to będzie świetna okazja dla par, które planują ślub i wesele, aby posłuchać zespołów muzycznych, które specjalizują się w tym repertuarze i nawiązać z nimi współpracę, a zespoły będą mogły wypromować swoją twórczość – tłumaczy Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie.

Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

To jednak nie koniec atrakcji. Dla uczestników niedzielnej zabawy przewidziano konkursy z nagrodami. A te nie będą byle jakie. 

– Będzie można wygrać m.in. voucher do sauny, na baseny, na zakup biżuterii. Zaprosimy również cztery panie z publiczności, które zdecydują się na zmianę swojego wizerunku. Będzie prezentacja fryzur, makijażu i ubioru na wesele. Każda z pań, która weźmie udział w metamorfozie otrzyma rabat lub voucher do salonów, które zadbają o jej przemianę. Nie zabraknie animacji weselnych z parą młodą – tłumaczy dyrektor Domu Kultury w Ćmielowie i zaznacza, że przewidziano także atrakcje dla najmłodszych.

Danuta Kabat prowadzi Pracownię Ceramiki Szlachetnej, to właśnie mieszkanka Ćmielowa stworzyła porcelanowy mikrofon
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

 

Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa, podkreśla, że organizacja wydarzenia możliwa jest dzięki bardzo dobrej współpracy z Kołem Gospodyń Miejskich „ĆmieloWianki” z Ćmielowa. Gospodynie pozyskały bowiem środki finansowe z Lokalnej Grupy Działania „Krzemienny Krąg” . Partnerem wydarzenia jest również Sklep Spożywczo-Przemysłowy S.C. H. Gałązkiewicz, J. Wdowczyk. 

– Zapraszamy i zachęcamy, aby zarówno sobotę, podczas której świętować będziemy 518 rocznicę nadania praw miejskich, jak i niedzielę, spędzić na naszym Stadionie Leśnym w Ćmielowie. To wielkie wydarzenie dla nas, mieszkańców Ćmielowa, a także okazja, aby przyciągnąć turystów. Będzie czas na wspomnienia, na rozmowy, na zabawę, na chwilowe zapomnienie o troskach dnia codziennego. Pokazujemy, że przy niewielkim nakładzie finansowym, pomimo trudnego czasu dla nas wszystkich, systemem gospodarczym, można zorganizować takie wydarzenie, które pozwoli nam miło spędzić czas – podsumowuje Joanna Suska. 

Źródło: Gmina Ćmielów
Źródło: Gmina Ćmielów

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this