Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

Biało-czerwone Nietulisko Duże!

Jak zapewniał nas Henryk Jabłoński, sołtys Nietuliska Dużego mieszkańcy tej miejscowości w gminie Kunów, to lokalni patrioci. Dziś cała miejscowość zatonęła w biało-czerwonych barwach. Wszystko za sprawą obchodzonego 2 maja Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej.

https://naostro.info/bialo-czerwone-nietulisko-duze/

Mieszkańcy Nietuliska Dużego o tym, że są lokalnymi patriotami pokazywali już wiele razy. Co sobotę spotykali się, aby sprzątać swoją miejscowość wspólnie z Kołem Gospodyń Wiejskich „Kalina”, innym razem zorganizowali akcję sadzenia kaliny w ważnych dla wsi miejscach, zadbali o nowy dom dla bocianów, a dziś, podczas Dnia Flagi RP pokazali, że pamiętają o biało-czerwonych barwach.

– W ubiegłą niedzielę poświęciliśmy flagi w kościele. Wymyśliliśmy bowiem taką akcję, żeby całe Nietulisko Duże było biało-czerwone. Zamówiliśmy czterdzieści flag jako Koło Gospodyń Wiejskich „Kalina”. Wszystkie te flagi rozwieszą mieszkańcy na swoich domach. Razem z prezesem KGW „Kalina”, panią Teresą Wykrotą przeszliśmy się po domach i okazało się, że w mieszkańcach jest taka potrzeba posiadania i eksponowania flagi państwowej – tłumaczy Henryk Jabłoński.

fot. FB Henryk Jabłoński

I tak zamówili czterdzieści flag. Podkreśla, że mieszkańcy się zmobilizowali i każdy zaopatrzył się we flagę. Po kalinie, która rozsławiła Nietulisko Duże w całej Polsce, przyszła pora na pokazywanie innym, że warto pamiętać o symbolach narodowych, które dla mieszkańców tej miejscowości w gminie Kunów są bardzo ważne.

Jak zapewnia sołtys Henryk Jabłoński już niedługo Koło Gospodyń Wiejskich „Kalina” będzie się wyróżniało z jeszcze jednego powodu – dzięki pomocy Magdaleny Zieleń, radnej Sejmiku Wojewódzkiego Świętokrzyskiego – wszyscy członkowie KGW otrzymają koszulki z logo swojej organizacji.

– Będziemy mieli piękne koszulki: niebieskie z naszym logo z kaliną. Zasłynęliśmy tą kaliną i pani radna obiecała, że nam pomoże. Cieszymy się ponieważ będzie to także promocja dla całego powiatu i województwa – dodaje Henryk Jabłoński.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Bajońskie zarobki prezesów i dyrektorów ostrowieckich spółek i zakładów miejskich!

FAKTY

Był dobrym duchem ostrowieckich rzemieślników i przedsiębiorców! Nie żyje Robert Minkina! Miał 64 lata!

FAKTY

Czy zakażenia w starachowickim oddziale Animex-u mają wpływ na zdrowie mieszkańców powiatu ostrowieckiego?

FAKTY

Radni powiatowi z PiS apelują do Jarosława Górczyńskiego! Wzywają do podjęcie pilnych działań w sprawie drogi wojewódzkiej nr 754!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this