Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

Biało-czerwone Nietulisko Duże!

Jak zapewniał nas Henryk Jabłoński, sołtys Nietuliska Dużego mieszkańcy tej miejscowości w gminie Kunów, to lokalni patrioci. Dziś cała miejscowość zatonęła w biało-czerwonych barwach. Wszystko za sprawą obchodzonego 2 maja Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej.

https://naostro.info/bialo-czerwone-nietulisko-duze/

Mieszkańcy Nietuliska Dużego o tym, że są lokalnymi patriotami pokazywali już wiele razy. Co sobotę spotykali się, aby sprzątać swoją miejscowość wspólnie z Kołem Gospodyń Wiejskich „Kalina”, innym razem zorganizowali akcję sadzenia kaliny w ważnych dla wsi miejscach, zadbali o nowy dom dla bocianów, a dziś, podczas Dnia Flagi RP pokazali, że pamiętają o biało-czerwonych barwach.

– W ubiegłą niedzielę poświęciliśmy flagi w kościele. Wymyśliliśmy bowiem taką akcję, żeby całe Nietulisko Duże było biało-czerwone. Zamówiliśmy czterdzieści flag jako Koło Gospodyń Wiejskich „Kalina”. Wszystkie te flagi rozwieszą mieszkańcy na swoich domach. Razem z prezesem KGW „Kalina”, panią Teresą Wykrotą przeszliśmy się po domach i okazało się, że w mieszkańcach jest taka potrzeba posiadania i eksponowania flagi państwowej – tłumaczy Henryk Jabłoński.

fot. FB Henryk Jabłoński

I tak zamówili czterdzieści flag. Podkreśla, że mieszkańcy się zmobilizowali i każdy zaopatrzył się we flagę. Po kalinie, która rozsławiła Nietulisko Duże w całej Polsce, przyszła pora na pokazywanie innym, że warto pamiętać o symbolach narodowych, które dla mieszkańców tej miejscowości w gminie Kunów są bardzo ważne.

Jak zapewnia sołtys Henryk Jabłoński już niedługo Koło Gospodyń Wiejskich „Kalina” będzie się wyróżniało z jeszcze jednego powodu – dzięki pomocy Magdaleny Zieleń, radnej Sejmiku Wojewódzkiego Świętokrzyskiego – wszyscy członkowie KGW otrzymają koszulki z logo swojej organizacji.

– Będziemy mieli piękne koszulki: niebieskie z naszym logo z kaliną. Zasłynęliśmy tą kaliną i pani radna obiecała, że nam pomoże. Cieszymy się ponieważ będzie to także promocja dla całego powiatu i województwa – dodaje Henryk Jabłoński.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this