Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

Tańsze bilety na Rawszczyznę, atrakcje na Gutwinie!

Wypożyczalnia sprzętu wodnego, korty tenisowe, park linowy, „Strefa Zabawy i Rekreacji”, zajęcia dla seniorów, biegi, a także tańsze bilety na baseny – to atrakcje, które już podczas „Majówki” czekać będą na mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego, spędzających czas wolny na terenie miasta.

fot. MOSiR

Jak co roku, w okresie majówki na „Pływalni Rawszczyzna” obowiązywać będą promocyjne ceny biletów wstępu. Niższe ceny będą obowiązywały w dniach 1-5 maja, czyli od środy do niedzieli.

Bilety ulgowe dla dzieci od 3 roku życia, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich kosztować będą pomiędzy godziną 8.00, a 16.00 tylko 4.50 zł za godzinę. Taka sama cena obowiązywać będzie zorganizowane grupy szkolne liczące minimum 10 osób.

Promocyjne niższe ceny dotyczyć będą również biletów rodzinnych (opłata za godzinę): 1 opiekun i 2 dzieci – 13,50 zł; 1 opiekun i 3 dzieci – 14,50 zł, 1 opiekun i 4 dzieci – 15,50 zł; 2 opiekunów i 1 dziecko – 22,00 zł; 2 opiekunów i 2 dzieci – 23,50 zł; 2 opiekunów i 3 dzieci – 24,50 zł. Promocyjne ceny na bilety rodzinne obowiązywać będą w godzinach 8.00 -22.00.

Majówka na Gutwinie

W pierwszych dniach maja ruszy wypożyczalnia sprzętu wodnego, kortu tenisowego oraz park linowy. Do 15 czerwca będą dostępne tylko w systemie weekendowym (sobota – niedziela, w godzinach 11.00-19.00) oraz dodatkowo przez okres „Majówki” (1-3 maja, w tym samych godzinach).

Zajęcia rekreacyjne dla mieszkańców miasta w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin będą trwały przez 3 dni. Codziennie od 1 do 3 maja w godzinach 15.00-19.00 w okolicy budynku administracyjnego będzie funkcjonowała „Strefa zabawy i rekreacji”. Dzieci, wspólnie z rodzicami, będą mogły całkowicie za darmo skorzystać tam z wielu atrakcji, udostępnionych pod czujnym okiem instruktorów. Będzie badminton, bule, kapsle, guma do skakania, klasy, krykiet, serso, szczudła, szachy plenerowe. Dodatkowo (odpłatnie) 3 maja będzie można skorzystać z mobilnego placu do paintballa.

W środę 1 maja w godzinach 16.00-18.00 odbędą się pierwsze plenerowe zajęcia cyklu „Aktywny Senior 2019 – Rekreacja na Gutwinie”. Instruktorki Beata Kołodziej i Małgorzata Kościelak zaproszą seniorów do zajęć z gimnastyki i wspólnego marszu nordic walking. Zajęcia te zostaną powtórzone w piątek 3 maja (w tym samych godzinach), a dodatkowo w czwartek 2 maja od godziny 18.30 będzie można wziąć udział w marszu nordic walking. Zbiórka chętnych w okolicy budynku administracyjnego.

fot. MOSiR

Biegam bo lubię…

Majówka to tradycyjnie zwiększona aktywność biegaczy skupionych wokół akcji „Biegam Bo Lubię”. Przez trzy dni, od 1 do 3 maja od godziny 18.30, odbywać się będą zajęcia dla osób początkujących i tych, które chciałyby dopiero rozpocząć przygodę z bieganiem. Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów lekkiej atletyki będzie można zgłębić tajniki poprawnej rozgrzewki, dobrze przeprowadzonego treningu biegowego czy potreningowego rozciągania. 1 maja w ramach zajęć BBL odbędzie się „Bieg po zdrowie”, podczas którego będzie można sprawdzić się w rywalizacji na 1 i 5 „gutwinów”, czyli okrążeń wokół zbiorników wodnych na Gutwinie. Podczas tych biegów zastosowany zostanie elektroniczny pomiar czasu, a udział w imprezie będzie całkowicie bezpłatny. To dobry moment, by sprawdzić swoją formę przed rozpoczynającym się 12 maja cyklem biegów „VII MosirGutwinRun 2019 – Półmaraton i Maraton na raty”.

fot. MOSiR

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this