Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

Tańsze bilety na Rawszczyznę, atrakcje na Gutwinie!

Wypożyczalnia sprzętu wodnego, korty tenisowe, park linowy, „Strefa Zabawy i Rekreacji”, zajęcia dla seniorów, biegi, a także tańsze bilety na baseny – to atrakcje, które już podczas „Majówki” czekać będą na mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego, spędzających czas wolny na terenie miasta.

fot. MOSiR

Jak co roku, w okresie majówki na „Pływalni Rawszczyzna” obowiązywać będą promocyjne ceny biletów wstępu. Niższe ceny będą obowiązywały w dniach 1-5 maja, czyli od środy do niedzieli.

Bilety ulgowe dla dzieci od 3 roku życia, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich kosztować będą pomiędzy godziną 8.00, a 16.00 tylko 4.50 zł za godzinę. Taka sama cena obowiązywać będzie zorganizowane grupy szkolne liczące minimum 10 osób.

Promocyjne niższe ceny dotyczyć będą również biletów rodzinnych (opłata za godzinę): 1 opiekun i 2 dzieci – 13,50 zł; 1 opiekun i 3 dzieci – 14,50 zł, 1 opiekun i 4 dzieci – 15,50 zł; 2 opiekunów i 1 dziecko – 22,00 zł; 2 opiekunów i 2 dzieci – 23,50 zł; 2 opiekunów i 3 dzieci – 24,50 zł. Promocyjne ceny na bilety rodzinne obowiązywać będą w godzinach 8.00 -22.00.

Majówka na Gutwinie

W pierwszych dniach maja ruszy wypożyczalnia sprzętu wodnego, kortu tenisowego oraz park linowy. Do 15 czerwca będą dostępne tylko w systemie weekendowym (sobota – niedziela, w godzinach 11.00-19.00) oraz dodatkowo przez okres „Majówki” (1-3 maja, w tym samych godzinach).

Zajęcia rekreacyjne dla mieszkańców miasta w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin będą trwały przez 3 dni. Codziennie od 1 do 3 maja w godzinach 15.00-19.00 w okolicy budynku administracyjnego będzie funkcjonowała „Strefa zabawy i rekreacji”. Dzieci, wspólnie z rodzicami, będą mogły całkowicie za darmo skorzystać tam z wielu atrakcji, udostępnionych pod czujnym okiem instruktorów. Będzie badminton, bule, kapsle, guma do skakania, klasy, krykiet, serso, szczudła, szachy plenerowe. Dodatkowo (odpłatnie) 3 maja będzie można skorzystać z mobilnego placu do paintballa.

W środę 1 maja w godzinach 16.00-18.00 odbędą się pierwsze plenerowe zajęcia cyklu „Aktywny Senior 2019 – Rekreacja na Gutwinie”. Instruktorki Beata Kołodziej i Małgorzata Kościelak zaproszą seniorów do zajęć z gimnastyki i wspólnego marszu nordic walking. Zajęcia te zostaną powtórzone w piątek 3 maja (w tym samych godzinach), a dodatkowo w czwartek 2 maja od godziny 18.30 będzie można wziąć udział w marszu nordic walking. Zbiórka chętnych w okolicy budynku administracyjnego.

fot. MOSiR

Biegam bo lubię…

Majówka to tradycyjnie zwiększona aktywność biegaczy skupionych wokół akcji „Biegam Bo Lubię”. Przez trzy dni, od 1 do 3 maja od godziny 18.30, odbywać się będą zajęcia dla osób początkujących i tych, które chciałyby dopiero rozpocząć przygodę z bieganiem. Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów lekkiej atletyki będzie można zgłębić tajniki poprawnej rozgrzewki, dobrze przeprowadzonego treningu biegowego czy potreningowego rozciągania. 1 maja w ramach zajęć BBL odbędzie się „Bieg po zdrowie”, podczas którego będzie można sprawdzić się w rywalizacji na 1 i 5 „gutwinów”, czyli okrążeń wokół zbiorników wodnych na Gutwinie. Podczas tych biegów zastosowany zostanie elektroniczny pomiar czasu, a udział w imprezie będzie całkowicie bezpłatny. To dobry moment, by sprawdzić swoją formę przed rozpoczynającym się 12 maja cyklem biegów „VII MosirGutwinRun 2019 – Półmaraton i Maraton na raty”.

fot. MOSiR

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Małgorzata Ślusarz: Przeszło dwa lata pielęgniarki w ośrodku zdrowia w Waśniowie były poniżane, traktowane w nieodpowiedni sposób!

FAKTY

Radni z Klubu PiS: Jesteśmy na granicy miasta prezydenckiego! Opozycja przeciwko absolutorium dla prezydenta!

FAKTY

Wakacje 2020: euro tańsze nie będzie!

FAKTY

Mieszkańcy powiatu ostrowieckiego postawili na Andrzeja Dudę!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this