Znajdź nas na

FAKTY

Magdalena Zieleń: Chcę nadal pracować nad rozwojem naszego regionu!

– Całe moje życie zawodowe związane jest z samorządem i od zawsze wsłuchuję się w głosy mieszkańców. Skupiam się na sprawach istotnych dla społeczności lokalnej – mówi Magdalena Zieleń, kandydatka Prawa i Sprawiedliwości do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Wczoraj (poniedziałek, 13 lutego) Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło w Kielcach liderów list do Sejmiku. O silnej, mocnej i zgranej drużynie mówiła Anna Krupka, szefowa świętokrzyskich struktur PiS.

Magdalena Zieleń, Radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Liderem okręgu numer 1, który swoim zasięgiem obejmuje powiaty: ostrowiecki, opatowski, sandomierski i staszowski) została ostrowczanka Magdalena Zieleń (aktualnie Radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego). W okręgu nr 2 (powiaty: starachowicki, skarżyski, konecki) o głosy wyborców powalczy Andrzej Bętkowski (aktualnie Marszałek Województwa Świętokrzyskiego). W okręgu nr 3 (powiat kielecki, Kielce) do swojej kandydatury przekonywać będzie Renata Janik (aktualnie Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego). „Jedynką” z okręgu nr 4 (powiaty: włoszczowski pińczowski, buski, kazimierski, jędrzejowski) został Marek Bogusławski (Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego).

– Mamy silną, mocną zgraną, dobrą i merytoryczną drużynę. To osoby dynamiczne, energiczne, bardzo doświadczone i kompetentne – mówiła Anna Krupka, szefowa świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości.  

Magdalena Zieleń, liderka okręgu numer 1 podkreśla, że chce nadal zajmować się sprawami kluczowymi dla województwa świętokrzyskiego, tym bardziej, że w mijającej kadencji Sejmiku udało się zrealizować bądź rozpocząć wiele kluczowych inwestycji. 

Źródło: Archiwum prywatne Magdalena Zieleń

– Były to zadania  wyczekiwane przez mieszkańców. Cieszę się, że ponownie będę mogła zabiegać o mandat radnego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego – mówi Magdalena Zieleń.

Przypomina, że w mijającej kadencji Sejmiku udało się pozyskać środki na m.in.:

  • przebudowę drogi wojewódzkiej w Ostrowcu Św. gdzie zostanie wybudowany nowy most na rzece  Kamiennej i wyremontowane prawie 2 km drogi w centrum miasta, co poprawi przede wszystkim bezpieczeństwo i usprawni ruch w centrum miasta;
  • budowę „Lwowskiej Bis” w Sandomierzu,  gdzie zostanie wybudowany 1,5 km odcinek nowej drogi wojewódzkiej nr 723. Nowa trasa poprawi wjazd do miasta od strony Tarnobrzega;
  • zakup niskoemisyjnego taboru autobusów dla mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego  i Sandomierza dzięki czemu zredukowano emisję CO2 i innych substancji szkodliwych dla zdrowia; 
  • przebudowę oczyszczalni ścieków, przebudowę kanalizacji ściekowej, budowę kanalizacji wodnej  m.in. w gminach powiatu ostrowieckiego, sandomierskiego i opatowskiego (Kunów, Ożarów, Łoniów, Koprzywnica), co obniżyło koszty życia mieszkańców tych gmin;

– Dbaliśmy o bezpieczeństwo przeciwpowodziowe m.in.  gminy Ostrowiec Świętokrzyski oraz gminy Bodzechów w oparciu o regulację rzeki Modły z wykorzystaniem istniejącego zbiornika w Częstocicach, jako polderu zalewowego do redukcji fali powodziowej. Nawet wójt gminy Bodzechów nie dowierzał, że ta inwestycja dojdzie do skutku, a jednak powiodła się. Było to ważne i oczekiwane przez społeczność lokalną przedsięwzięcie. Starania o jego realizację, przy wsparciu środków unijnych, trwały od kilku lat. Modła, która jest dopływem rzeki Kamiennej, wielokrotnie występowała z brzegów zalewając znaczne tereny i powodując poważne straty. Teraz mieszkańcy mogą już spać spokojnie –  zapewnia Magdalena Zieleń. 

Źródło: Archiwum prywatne Magdalena Zieleń

Podkreśla, że chce nadal pracować nad rozwojem regiony, a tym samym poprawą jakości i warunków życia mieszkańców województwa świętokrzyskiego.

– Rozpoczynamy naszą kolejną drogę ku lepszemu jutru.  Zachęcam wszystkich do dołączenia do naszych działań. Wspólnie stworzymy sejmik, który będzie reprezentował wszystkich mieszkańców naszego regionu – podsumowuje Magdalena Zieleń.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this