Znajdź nas na

PO GODZINACH

Ostrowiec Św.: Upamiętnili bohaterów Ziemi Świętokrzyskiej! Dziś odsłonięcie muralu!

Już dziś (piątek, 29 września) o godzinie 17.00 na terenie Batalionu Lekkiej Piechoty 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Ostrowcu Świętokrzyskim na Osiedlu Słonecznym 37, odsłonięty zostanie mural poświęcony bohaterom ziemi świętokrzyskiej: „Hubalowi”, „Ponuremu”, „Nurtowi” i „Mariańskiemu.

Źródło: Materiał Organizatora Grafika: naOSTRO.info

Mural o powierzchni blisko 82 metrów kwadratowych znalazł się na ścianie budynku 103. Batalionu Lekkiej Piechoty na Osiedlu Słonecznym w Ostrowcu Świętokrzyskim z inicjatywy Fundacji „Nowa Przestrzeń”. Dziś (piątek, 29 września) nastąpi jego uroczyste odsłonięcie. Celem wydarzenia jest uhonorowanie najsłynniejszych żołnierzy okresu II Wojny Światowej regionu świętokrzyskiego.

Na muralu, który oddaje hołd bohaterom Ziemi Świętokrzyskiej, w tym patronowi 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, majorowi Eugeniuszowi Gedyminowi Kaszyńskiemu ps. „Nurt”, znalazł się wizerunek: majora Jana Piwnika „Ponurego”, majora Henryka Dobrzańskiego – „Hubala” oraz kapitana Stanisława Pałaca „Mariańskiego”.

Preludium do dzisiejszego wydarzenia stanowiły pokazy filmów historycznych w kinie „Etiuda”, które przybliżyły ostrowczanom upamiętnione muralem postaci.

Uroczystość rozpocznie się o godzinie 17.00 na terenie Batalionu Lekkiej Piechoty 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Ostrowcu Świętokrzyskim na Osiedlu Słonecznym 37.

Źródło: Materiał Organizatora

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this