Znajdź nas na

FAKTY POLSKA

Rząd planuje budowę 1000 przyszkolnych hal na 100-lecie występów reprezentacji Polski na igrzyskach!

Rząd chce ustanowić Program Olimpia – program budowy 1000 przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich.

Centrum Lekkoatletyczne Uniwersytetu Rzeszowskiego PAP/Darek Delmanowicz

Informacja na ten temat została w środę zamieszczona w wykazie prac legislacyjnych i programowych rządu.

Za opracowanie projektu uchwały Rady Ministrów odpowiedzialne jest Ministerstwo Sportu i Turystyki. Planowany termin przyjęcia projektu przez RM to pierwszy kwartał 2023 r.

Projektowana uchwała ustanowić program wieloletni pod nazwą „Program Olimpia – Program budowy 1000 przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich”.

W jego ramach dofinansowana zostanie z budżetu państwa realizacja hal sportowych o lekkiej konstrukcji. Są one – jak wskazano – istotnie tańsze w budowie.

Zgodnie z informacją zamieszczoną w wykazie prac rządu, celem realizacji programu jest stworzenie i poprawienie warunków do całorocznego przeprowadzania zajęć wychowania fizycznego oraz treningu sportowego.

Program – jak wskazano – ma zapewnić dostęp do kubaturowych obiektów sportowych szczególnie na obszarach wiejskich, miejsko-wiejskich oraz miejskich.

Pierwszy, oficjalny start reprezentacji Polski na olimpiadzie miał miejsce w 1924 roku. Na zimowe igrzyska do Chamonix pojechała skromna ekipa składająca się z narciarzy i jednego łyżwiarza. Medali nie zdobyła.

Na letnich igrzyskach w Paryżu w 1924 r ekipa polska była silniejsza. Polacy zdobyli dwa medale: srebrny – drużyna kolarska w wyścigu torowym na dystansie 4000 m i brązowy – Adam Królikiewicz w jeździeckim konkursie skoków.(PAP

ktl/ mhr/

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this