Znajdź nas na

PO GODZINACH

Strażak Robert Sobczyk odwiedził uczniów Zespołu Szkół Specjalnych!

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych przy ulicy Iłżeckiej 33 w Ostrowcu Świętokrzyskim w poniedziałek mieli niezwykłego gościa. Był nim bryg. Robert Sobczyk, strażak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Św. Nie zabrakło zdjęć w wozie strażackim, a także przymiarek strażackiego umundurowania!

fot. Zespół Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św.

Ta wizyta na długo pozostanie w pamięci uczniów ZSS. Celem spotkania było uświadomienie uczniom zagrożeń, jakie niesie za sobą nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego, a także jakim niebezpieczeństwem może zakończyć się nieodpowiednia zabawa.

Strażak Robert Sobczyk opowiadał jak należy zachowywać się w sytuacjach kryzysowych tj. w czasie pożaru w szkole, w domu, jak również w podczas wycieczek szkolnych. Przedstawił uczniom krótkie filmiki, ukazujące jak szybko rozprzestrzenia się ogień i jak reagować, gdy będziemy świadkami nieszczęśliwego zdarzenia. Uczniowie przypomnieli sobie numery alarmowe 998 i 112. Dowiedzieli się również jak prawidłowo zgłosić wypadek. Dużą atrakcją było dla nich oglądanie wozu strażackiego oraz sprzętu w jaki wyposażony jest samochód straży pożarnej. Dzieci chętnie siadały za kierownicą, przymierzały hełm oraz próbowały swoich sił przy trzymaniu węża do gaszenia pożaru.

fot. Zespół Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św.

Organizatorami spotkania były Katarzyna Sobczyk i Mariola Klusek, nauczycielki Zespołu Szkół Specjalnych!

Nie jest to pierwsza, a na pewno też nie ostatnia wizyta strażaków w ostrowieckim ZSS. W ubiegłym roku uczniowie mogli dowiedzieć się dlaczego tak niebezpieczne jest wypalanie traw, dlaczego zagraża życiu, zdrowiu, mieniu innych mieszkańców, środowisku, zwierzętom, a przy tym absorbuje służby ratownicze, które w tym czasie mogą być potrzebne w innym miejscu. 

Zarówno dzieci, jak i nauczyciele serdecznie dziękują bryg. Robertowi Sobczykowi, bardzo zaprzyjaźnionemu z ostrowiecką placówką, za poświęcony czas i ciekawe spotkanie.

fot. Zespół Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Rolnik nie ma urlopu! Potrzebuje pewności jutra! Wielkie „Święto Plonów” w gminie Kunów! [ZDJĘCIA]

FAKTY

Niezwykłe dzieje ostrowieckiej Kuźni! Domki z Górnego Śląska, wakacje z duchami i o czym szumią dęby…

PO GODZINACH

Ponad siedem milionów złotych straty na koniec czerwca! Dokąd zmierza ostrowiecki szpital?

FAKTY

Wszedł przez uchylone okno! Ukradł biżuterię i alkohol!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this