Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

Strażak Robert Sobczyk odwiedził uczniów Zespołu Szkół Specjalnych!

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych przy ulicy Iłżeckiej 33 w Ostrowcu Świętokrzyskim w poniedziałek mieli niezwykłego gościa. Był nim bryg. Robert Sobczyk, strażak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Św. Nie zabrakło zdjęć w wozie strażackim, a także przymiarek strażackiego umundurowania!

fot. Zespół Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św.

Ta wizyta na długo pozostanie w pamięci uczniów ZSS. Celem spotkania było uświadomienie uczniom zagrożeń, jakie niesie za sobą nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego, a także jakim niebezpieczeństwem może zakończyć się nieodpowiednia zabawa.

Strażak Robert Sobczyk opowiadał jak należy zachowywać się w sytuacjach kryzysowych tj. w czasie pożaru w szkole, w domu, jak również w podczas wycieczek szkolnych. Przedstawił uczniom krótkie filmiki, ukazujące jak szybko rozprzestrzenia się ogień i jak reagować, gdy będziemy świadkami nieszczęśliwego zdarzenia. Uczniowie przypomnieli sobie numery alarmowe 998 i 112. Dowiedzieli się również jak prawidłowo zgłosić wypadek. Dużą atrakcją było dla nich oglądanie wozu strażackiego oraz sprzętu w jaki wyposażony jest samochód straży pożarnej. Dzieci chętnie siadały za kierownicą, przymierzały hełm oraz próbowały swoich sił przy trzymaniu węża do gaszenia pożaru.

fot. Zespół Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św.

Organizatorami spotkania były Katarzyna Sobczyk i Mariola Klusek, nauczycielki Zespołu Szkół Specjalnych!

Nie jest to pierwsza, a na pewno też nie ostatnia wizyta strażaków w ostrowieckim ZSS. W ubiegłym roku uczniowie mogli dowiedzieć się dlaczego tak niebezpieczne jest wypalanie traw, dlaczego zagraża życiu, zdrowiu, mieniu innych mieszkańców, środowisku, zwierzętom, a przy tym absorbuje służby ratownicze, które w tym czasie mogą być potrzebne w innym miejscu. 

Zarówno dzieci, jak i nauczyciele serdecznie dziękują bryg. Robertowi Sobczykowi, bardzo zaprzyjaźnionemu z ostrowiecką placówką, za poświęcony czas i ciekawe spotkanie.

fot. Zespół Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Bajońskie zarobki prezesów i dyrektorów ostrowieckich spółek i zakładów miejskich!

FAKTY

Był dobrym duchem ostrowieckich rzemieślników i przedsiębiorców! Nie żyje Robert Minkina! Miał 64 lata!

FAKTY

Czy zakażenia w starachowickim oddziale Animex-u mają wpływ na zdrowie mieszkańców powiatu ostrowieckiego?

FAKTY

Radni powiatowi z PiS apelują do Jarosława Górczyńskiego! Wzywają do podjęcie pilnych działań w sprawie drogi wojewódzkiej nr 754!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this