Znajdź nas na

FAKTY

W gminie Ćmielów seniorzy mogą liczyć na wsparcie i pomoc! Od marca działa tam pogotowie zakupowe!

W gminie Ćmielów seniorzy mogą liczyć na pomoc gminy. Od marca działa tam pogotowie zakupowe, które nieprzerwanie, od marca, pomaga w zakupach najstarszym mieszkańcom gminy Ćmielów. – Teraz jeszcze bardziej zachęcamy seniorów, aby pozostali w domach, nie wychodzili z nich, nie narażali się na zakażenie. Wystarczy zadzwonić do Urzędu Miasta i Gminy Ćmielów pod wskazany numer telefonu, a my służymy naszą pomocą – tłumaczy Joanna Suska.

Zdjęcie ilustracyjne

– Pogotowie rozpoczęło swoją działalność w marcu, nieprzerwanie niesiemy pomoc seniorom. Wtedy, gdy tych zachorowań było znacznie mniej w naszym kraju, my nadal udzielaliśmy pomocy naszym seniorom w robieniu zakupów, wykupieniu recept. Jesteśmy chyba jedyną gminą w okolicy, która nie zostawiła seniorów.  A oni bardzo chętnie korzystali i korzystają z pomocy naszego pogotowia – przypomina Agnieszka Kaca-Chmielińska,  inspektor do spraw promocji w Urzędzie Miasta i Gminy w Ćmielowie.

Zauważa, że w okresie letnim, zainteresowanie tą formą pomocy było mniejsze. W kraju było mniej zakażeń, a pogoda zachęcała do spacerów. Jednak wraz ze wzrostem zachorowań seniorzy coraz częściej sięgają po telefon.

– Zauważamy coraz większe zainteresowanie. Starsi mieszkańcy dzwonią coraz częściej. Seniorzy śledzą na bieżąco to co dzieje się w kraju, w naszym powiecie i na terenie naszej gminy.  Stosują się do wszystkich zaleceń wydanych przez Ministerstwo Zdrowia, nasz rząd, a także władze naszej gminy. Mamy wyjątkowych i bardzo odpowiedzialnych seniorów – dodaje Agnieszka Kaca-Chmielińska.

Agnieszka Kaca-Chmielińska. Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

To, że seniorzy przyzwyczaili się do pogotowia zakupowego potwierdza także Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa. 

– Działamy nieprzerwanie od 15 marca. Seniorzy, mieszkańcy naszej gminy przyzwyczaili się do tego, że podjeżdża pracownik,otrzymuje wykaz zakupów, a następnie udaje się do sklepu. Czasami zdarzały się takie sytuacje, że seniorzy zaznaczali, w którym sklepie ma zakupić dany towar.  My jesteśmy jak najbardziej otwarci na pomoc. Cena też ma przecież znaczenie, zwłaszcza dla takich starszych osób.  Rozumiemy to i teraz jeszcze bardziej zachęcamy seniorów, aby pozostali w domach, nie wychodzili z nich, nie narażali się na zakażenie. Wystarczy zadzwonić do Urzędu Miasta i Gminy Ćmielów pod wskazany numer telefonu, a my służymy naszą pomocą – tłumaczy Joanna Suska.    

W sytuacjach kryzysowych pomoc dostępna jest 24 godziny na dobę. Pogotowie zakupowe pracuje w godzinach od 7.00 do 15.30. Pomoc dostępna jest pod numerem telefonu:  506 111 887.

Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Joanna Suska zapowiada także, że wraz z przyszłym tygodniem w Urzędzie pojawią się obostrzenia jeśli chodzi o obsługę petentów.

– Chcemy chronić naszych mieszkańców. Wiele spraw można załatwić przez telefon, wiele przez internet. Funkcjonować będzie także skrzynka podawcza. W sytuacjach pilnych, kiedy niezbędny będzie kontakt z pracownikiem, będzie można umówić się telefonicznie na konkretną godzinę, a na parterze urzędu funkcjonować będzie  okienko do obsługi interesantów. Chcemy jak najbardziej ograniczyć możliwość zakażenia –  podsumowuje Joanna Suska.   

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this