Znajdź nas na

FAKTY

W gminie Ćmielów seniorzy mogą liczyć na wsparcie i pomoc! Od marca działa tam pogotowie zakupowe!

W gminie Ćmielów seniorzy mogą liczyć na pomoc gminy. Od marca działa tam pogotowie zakupowe, które nieprzerwanie, od marca, pomaga w zakupach najstarszym mieszkańcom gminy Ćmielów. – Teraz jeszcze bardziej zachęcamy seniorów, aby pozostali w domach, nie wychodzili z nich, nie narażali się na zakażenie. Wystarczy zadzwonić do Urzędu Miasta i Gminy Ćmielów pod wskazany numer telefonu, a my służymy naszą pomocą – tłumaczy Joanna Suska.

Zdjęcie ilustracyjne

– Pogotowie rozpoczęło swoją działalność w marcu, nieprzerwanie niesiemy pomoc seniorom. Wtedy, gdy tych zachorowań było znacznie mniej w naszym kraju, my nadal udzielaliśmy pomocy naszym seniorom w robieniu zakupów, wykupieniu recept. Jesteśmy chyba jedyną gminą w okolicy, która nie zostawiła seniorów.  A oni bardzo chętnie korzystali i korzystają z pomocy naszego pogotowia – przypomina Agnieszka Kaca-Chmielińska,  inspektor do spraw promocji w Urzędzie Miasta i Gminy w Ćmielowie.

Zauważa, że w okresie letnim, zainteresowanie tą formą pomocy było mniejsze. W kraju było mniej zakażeń, a pogoda zachęcała do spacerów. Jednak wraz ze wzrostem zachorowań seniorzy coraz częściej sięgają po telefon.

– Zauważamy coraz większe zainteresowanie. Starsi mieszkańcy dzwonią coraz częściej. Seniorzy śledzą na bieżąco to co dzieje się w kraju, w naszym powiecie i na terenie naszej gminy.  Stosują się do wszystkich zaleceń wydanych przez Ministerstwo Zdrowia, nasz rząd, a także władze naszej gminy. Mamy wyjątkowych i bardzo odpowiedzialnych seniorów – dodaje Agnieszka Kaca-Chmielińska.

Agnieszka Kaca-Chmielińska. Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

To, że seniorzy przyzwyczaili się do pogotowia zakupowego potwierdza także Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa. 

– Działamy nieprzerwanie od 15 marca. Seniorzy, mieszkańcy naszej gminy przyzwyczaili się do tego, że podjeżdża pracownik,otrzymuje wykaz zakupów, a następnie udaje się do sklepu. Czasami zdarzały się takie sytuacje, że seniorzy zaznaczali, w którym sklepie ma zakupić dany towar.  My jesteśmy jak najbardziej otwarci na pomoc. Cena też ma przecież znaczenie, zwłaszcza dla takich starszych osób.  Rozumiemy to i teraz jeszcze bardziej zachęcamy seniorów, aby pozostali w domach, nie wychodzili z nich, nie narażali się na zakażenie. Wystarczy zadzwonić do Urzędu Miasta i Gminy Ćmielów pod wskazany numer telefonu, a my służymy naszą pomocą – tłumaczy Joanna Suska.    

W sytuacjach kryzysowych pomoc dostępna jest 24 godziny na dobę. Pogotowie zakupowe pracuje w godzinach od 7.00 do 15.30. Pomoc dostępna jest pod numerem telefonu:  506 111 887.

Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Joanna Suska zapowiada także, że wraz z przyszłym tygodniem w Urzędzie pojawią się obostrzenia jeśli chodzi o obsługę petentów.

– Chcemy chronić naszych mieszkańców. Wiele spraw można załatwić przez telefon, wiele przez internet. Funkcjonować będzie także skrzynka podawcza. W sytuacjach pilnych, kiedy niezbędny będzie kontakt z pracownikiem, będzie można umówić się telefonicznie na konkretną godzinę, a na parterze urzędu funkcjonować będzie  okienko do obsługi interesantów. Chcemy jak najbardziej ograniczyć możliwość zakażenia –  podsumowuje Joanna Suska.   

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Zmarła 30-letnia mieszkanka powiatu ostrowieckiego zakażona koronawirusem! Dramatyczne dane z Ministerstwa Zdrowia!

FAKTY

Koronawirus województwo świętokrzyskie: 17 nowych zakażeń, 6 ozdrowień!

FAKTY

Ostrowiec Św.: Proces prezydenta Jarosława Górczyńskiego bez udziału mediów!

FAKTY

Mieszkał w nim dyrektor cukrowni, gościły elity, dziś niszczeje na oczach władz! Czy „pałac administratora” w Częstocicach podzieli losy willi przy Wardyńskiego lub domu Heinego?

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this