Znajdź nas na

Subscribe

KULTURA

Zaśpiewajmy Jezuskowi! Koncert Kolęd i Pastorałek już jutro w Waśniowie!

Każdy, kto chce jeszcze choć przez chwilę pozostać w świątecznym klimacie, będzie miał d tego okazję już jutro (26 stycznia), a to dzięki propozycji, z jaką do mieszkańców nie tylko gminy Waśniów, ale i powiatu ostrowieckiego wyszli organizatorzy Koncertu Kolęd i Pastorałek – ksiądz kanonik Ryszard Konecki, proboszcz parafii pod wezwaniem Świętych Piotra i Pawła w Waśniowie, a także Monika Gryzka, instruktorka śpiewu i dyrygent chóru Con Anima.

Zdjęcie ilustracyjne

To będzie wielkie muzyczne święto nie tylko dla mieszkańców gminy Waśniów, ale i całego powiatu ostrowieckiego. Ze swoim repertuarem zaprezentuje się bowiem sześć chórów, z różnych części naszego powiatu, a także jeden solista, który przed publicznością odsłoni piękno gry na fletni pana. 

– Usłyszymy trzy chóry i trzy schole parafialne, a także jednego solistę. Koncerty to swego rodzaju tradycja, którą kontynuujemy. Odbywały się już u nas w Waśniowie koncert z pieśniami maryjnymi. Wtedy też zapraszaliśmy zaprzyjaźnione chóry, śpiewając utwory poświęcone Maryi. Gdy gospodarzem jednego z koncertów był Bodzechów i Chór Bel Canto, śpiewaliśmy wówczas pieśni pasyjne, natomiast teraz mamy plany, aby taki koncert odbył się w kościele w Szewnie. Być może będą to pieśni maryjne, albo uwielbienia. Jeszcze nie wiemy, wszystko jest do dopracowania – wyjaśnia Monika Gryzka. 

Jutrzejszy koncert (niedziela, 26 stycznia) rozpocznie się o godzinie 15.00 i potrwa około półtorej godziny. Zaprezentują się Schola Kazimierzanki z parafii Świętego Kazimierza Królewicza w Ostrowcu Św., Schola Dzieci Maryi z parafii Świętego Mikołaja w Szewnie, Chór Szkolny Vocis Puer z Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowym Skoszynie, Chór Żeński Ad Deum z parafii Świętego Mikołaja w Szewnie, Chór Bel Canto z parafii Świętego Ojca Pio w Bodzechowie, Chór Con Anima z parafii Świętego Piotra i Pawła w Waśniowie, a także na fletni pana – solista, Piotr Buchalski.

– Wydaje mi się, że nie ma osoby, która nie lubiłaby kolęd. My, Polacy, jesteśmy narodem bardzo rozśpiewanym, który ma bardzo bogate tradycje w kolędowaniu.Podczas jutrzejszego koncertu będziemy mieli szeroki przekrój muzyczny. Wystąpią zespoły dziecięce, będzie na wesoło, ale zaprezentujemy też muzykę czterogłosową, reprezentowaną przez chóry. Nie zabranie też repertuaru a capella. Liczymy na to, że publiczność też włączy się do wspólnego śpiewu. Warto bowiem pamiętać, że kto śpiewa, modli się podwójnie – podsumowuje Monika Gryzka. 


Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this