Znajdź nas na

Subscribe

KULTURA

Zaśpiewajmy Jezuskowi! Koncert Kolęd i Pastorałek już jutro w Waśniowie!

Każdy, kto chce jeszcze choć przez chwilę pozostać w świątecznym klimacie, będzie miał d tego okazję już jutro (26 stycznia), a to dzięki propozycji, z jaką do mieszkańców nie tylko gminy Waśniów, ale i powiatu ostrowieckiego wyszli organizatorzy Koncertu Kolęd i Pastorałek – ksiądz kanonik Ryszard Konecki, proboszcz parafii pod wezwaniem Świętych Piotra i Pawła w Waśniowie, a także Monika Gryzka, instruktorka śpiewu i dyrygent chóru Con Anima.

Zdjęcie ilustracyjne

To będzie wielkie muzyczne święto nie tylko dla mieszkańców gminy Waśniów, ale i całego powiatu ostrowieckiego. Ze swoim repertuarem zaprezentuje się bowiem sześć chórów, z różnych części naszego powiatu, a także jeden solista, który przed publicznością odsłoni piękno gry na fletni pana. 

– Usłyszymy trzy chóry i trzy schole parafialne, a także jednego solistę. Koncerty to swego rodzaju tradycja, którą kontynuujemy. Odbywały się już u nas w Waśniowie koncert z pieśniami maryjnymi. Wtedy też zapraszaliśmy zaprzyjaźnione chóry, śpiewając utwory poświęcone Maryi. Gdy gospodarzem jednego z koncertów był Bodzechów i Chór Bel Canto, śpiewaliśmy wówczas pieśni pasyjne, natomiast teraz mamy plany, aby taki koncert odbył się w kościele w Szewnie. Być może będą to pieśni maryjne, albo uwielbienia. Jeszcze nie wiemy, wszystko jest do dopracowania – wyjaśnia Monika Gryzka. 

Jutrzejszy koncert (niedziela, 26 stycznia) rozpocznie się o godzinie 15.00 i potrwa około półtorej godziny. Zaprezentują się Schola Kazimierzanki z parafii Świętego Kazimierza Królewicza w Ostrowcu Św., Schola Dzieci Maryi z parafii Świętego Mikołaja w Szewnie, Chór Szkolny Vocis Puer z Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowym Skoszynie, Chór Żeński Ad Deum z parafii Świętego Mikołaja w Szewnie, Chór Bel Canto z parafii Świętego Ojca Pio w Bodzechowie, Chór Con Anima z parafii Świętego Piotra i Pawła w Waśniowie, a także na fletni pana – solista, Piotr Buchalski.

– Wydaje mi się, że nie ma osoby, która nie lubiłaby kolęd. My, Polacy, jesteśmy narodem bardzo rozśpiewanym, który ma bardzo bogate tradycje w kolędowaniu.Podczas jutrzejszego koncertu będziemy mieli szeroki przekrój muzyczny. Wystąpią zespoły dziecięce, będzie na wesoło, ale zaprezentujemy też muzykę czterogłosową, reprezentowaną przez chóry. Nie zabranie też repertuaru a capella. Liczymy na to, że publiczność też włączy się do wspólnego śpiewu. Warto bowiem pamiętać, że kto śpiewa, modli się podwójnie – podsumowuje Monika Gryzka. 


Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Bajońskie zarobki prezesów i dyrektorów ostrowieckich spółek i zakładów miejskich!

FAKTY

Był dobrym duchem ostrowieckich rzemieślników i przedsiębiorców! Nie żyje Robert Minkina! Miał 64 lata!

FAKTY

Czy zakażenia w starachowickim oddziale Animex-u mają wpływ na zdrowie mieszkańców powiatu ostrowieckiego?

FAKTY

Radni powiatowi z PiS apelują do Jarosława Górczyńskiego! Wzywają do podjęcie pilnych działań w sprawie drogi wojewódzkiej nr 754!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this