Znajdź nas na

GMINA BAŁTÓW

Do udziału w Jarmarku Wielkanocnym zaprasza gmina Bałtów!

Tak jak przed rokiem, także i w tym roku tuż przed Świętami Wielkiej Nocy, gmina Bałtów zaprasza na „Jarmark Wielkanocny”. Będzie można kupić nie tylko unikatowe ozdoby na wielkanocny stół, ale również potrawy, ciasta, czy inne wyroby, przygotowane przez lokalnych wystawców. Osoby, które chciałyby zaprezentować swoje wyroby podczas jarmarku prosimy o kontakt pod numerem 42 264 10 08 wew. 26. Zapisy przyjmujemy do 27 marca – wyjaśnia Donata Majewska, pracownik Urzędu Gminy w Bałtowie.

Bałtowski Jarmark Wielkanocny 2022 fot. Urząd Gminy w Bałtowie

Bałtowski Jarmark Wielkanocny odbędzie się w niedzielę (2 kwietnia) w godzinach od 9.00 do 13.30. Podobnie jak przed rokiem, będzie bardzo kolorowo, a to za sprawą korowodu z palmami. Uroczysty przemarsz z palmami zaplanowany jest na godzinę 10.50 z placu przy Urzędzie Gminy w Bałtowie, o 11.30 odbędzie się uroczysta Msza Święta w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Bolesnej, a po niej, ok. godziny 13.00 najpiękniejsze palmy otrzymają nagrody. 

– Wiem, że Konkurs na Najpiękniejsza Palmę Wielkanocną cieszy się olbrzymią popularnością. Z chęcią przystępują do niego zarówno uczniowie szkół podstawowych w Bałtowie i Okole, jak i Koła Gospodyń Wiejskich z tereny naszej gminy, stowarzyszenia, Środowiskowy Dom Samopomocy w Wólce Bałtowskiej, a także Klub Senior+ w Okole. O atrakcyjności tego konkursu świadczy już fakt, że od kilku miesięcy odbieramy telefony z pytaniami, czy również w tym roku się odbędzie. Liczymy, że podobnie jak przed rokiem mieszkańcy naszej gminy zaskoczą nas swoimi talentami i pomysłowością – mówi Donata Majewska.

Tak prezentowały się palmy, przygotowane przez mieszkańców gminy Bałtów w ubiegłym roku
fot. Urząd Gminy w Bałtowie

Konkurs rozgrywany będzie w kilku kategoriach zarówno dla uczniów szkół podstawowych (starszych i młodszych klas), jak i dla sołectw, Kół Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszeń.  

– Później spotkamy się tradycyjnie na placu przy kościele Matki Bożej Bolesnej w Bałtowie. To miejsce do którego łatwo dojechać i które „sprawdziło się” zarówno w przypadku Kiermaszu Bożonarodzeniowego, czy Jarmarku Wielkanocnego, który zorganizowaliśmy w ubiegłym roku – wyjaśnia Donata Majewska z Urzędu Gminy w Bałtowie.  

Barwny korowód z palmami przeszedł ulicami Bałtowa również przed rokiem
fot. Urząd Gminy w Bałtowie

Dodaje, że zgłosili się już pierwsi wystawcy, którzy właśnie podczas Jarmarku zaprezentować będą mogli swoje unikatowe wyroby, czy też rękodzieło. 

– Myślę, że zainteresowanie będzie spore. Będzie dużo lokalnych twórców i KGW. To świetna okazja do wspólnej integracji, wymiany poglądów, czy nawet rozmowy o tradycjach wielkanocnych, które w każdym z naszych domów są różne. Łączy nas jedno, radość z nadchodzących świąt. Byle tylko pogoda dopisała, ale liczę, że wiosna mile nas zaskoczy – podsumowuje Donata Majewska.  

Źródło: Gmina Bałtów

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this