Znajdź nas na

SPORT

Igrzyska Europejskie – złoty medal Ewy Swobody w biegu na 100 m!

Ewa Swoboda wywalczyła na Stadionie Śląskim w Chorzowie złoty medal Igrzysk Europejskich w biegu na 100 m, uzyskując czas 11,09.

Chorzów, 23.06.2023. Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023. Polka Ewa Swoboda po zwycięskim biegu na 100m kobiet podczas drużynowych lekkoatletycznych mistrzostw Europy, 23 bm. (mk) PAP/Adam Warszawa

Zawodniczka AZS AWF Katowice zdobyła pierwsze w historii złoto dla Polski Igrzysk Europejskich w rywalizacji lekkoatletów. Pobiła też rekord drużynowych mistrzostw Europy, które są rozgrywane w ramach igrzysk.

„Czas taki… może być, ale najważniejsze, że wygrałam i zebrałam 16 punktów. Strasznie się stresowałem, bo to wielka odpowiedzialność. Jak zrobiłabym falstart i byłoby zero punktów dla drużyny – byłby to trochę +przypał+. Cieszę się, że dałam radę, przybiegłam pierwsza” – powiedział Swoboda.

Przyznała, że ważny dla niej jest również medal igrzysk.

„Ja tu przejechałam po punkty DME dla drużyny. A dziś rano pomyślałem, że fajnie byłoby pobić rekord mistrzostw (poprzedni 11,11 – PAP), bo takiego nie miałam” – zaznaczyła.

Nie ukrywała, że liczy, iż w sobotę na widowni stadionu będzie więcej kibiców.

„Byli moi rodzice, byłabym spełniona nawet, gdyby sami siedzieli na widowni” – stwierdziła.

Sprinterka zdobyła 16 punktów do klasyfikacji zespołowej, bowiem w najwyższej dywizji DME startuje 16 ekip.

Wcześniej w piątek Natalia Kaczmarek wywalczyła srebrny medal Igrzysk Europejskich w biegu na 400 m, uzyskując czas 50,34. Na Stadionie Śląskim wygrała Holenderka Femke Bol 49,82.

Rywalizacja lekkoatletów w Chorzowie potrwa do niedzieli.

Autor: Piotr Girczys (PAP)

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this