Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Koronawirus województwo świętokrzyskie! Cztery zakażenia, dwa nowe ozdrowienia!

O czterech nowych zakażeniach koronawirusem na terenie województwa świętokrzyskiego poinformowała dziś Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego. Odnotowano także dwa nowe ozdrowienia.

Grafika: naOSTRO.info

Jak poinformowało dziś Ministerstwo Zdrowia mamy 148 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Zainfekowane osoby pochodzą z województw: śląskiego (89), wielkopolskiego (18), dolnośląskiego (15), lubelskiego (10), świętokrzyskiego (4), opolskiego (4),
pomorskiego (3), podlaskiego (3), lubuskiego (1), zachodniopomorskiego (1).

Koronawirus nie omija także województwa świętokrzyskiego. O czterech nowych zakażonych osobach: jednej kobiecie w sile wieku, jednym młodym mężczyźnie i dwóch mężczyznach w sile wieku poinformowała dziś Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego.

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowcu Św. kwarantanną objętych jest 270 osób, pod nadzorem epidemiologicznym znajduje się 7 osób. Od początku epidemii hospitalizowane były 32 osoby, u 46 osób potwierdzono obecność koronawirusa, a 14 osób wyzdrowiało.

W sumie od początku epidemii liczba osób zakażonych w Polsce to 21 440 osób. Zmarło 996.  

Jak na swoim profilu na FB poinformował wczoraj (24 maja) Piotr Babicki, starosta starachowicki, w szpitalu w Strachowicach przebywało 81 pacjentów z terenu województwa świętokrzyskiego, w tym: 55 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, 20 osób z wynikiem negatywnym, 6 osób oczekiwało na wynik.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this