Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Road Safety Days także na drogach powiatu ostrowieckiego!

W dniach 16-22 września w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich europejskich krajach prowadzona jest akcja pod nazwą ROAD SAFETY DAYS (Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego).To działania policji ruchu drogowego oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowane na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. W akcję włączyli się także policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej komendy, funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz ratownicy z ostrowieckiej grupy Polskiego Czerwonego Krzyża.

fot. Świętokrzyska Policja

To od nas wszystkich zależy bezpieczeństwo na drogach – to proste hasło, do którego zaleceń jednak nie wszyscy się stosują. Dziś (22 września) kończy się  Europejski Tydzień Mobilności. W tym celu we wszystkich krajach europejskich prowadzona jest akcja pn. „ROAD SAFETY DAYS”. Przypomnijmy, że jest to coroczna kampania Policji ruchu drogowego państw będących członkami ROADPOL oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego. Ukierunkowana jest na realizację założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Kampania ta przewiduje działania w całej Europie promujące bezpieczne zachowania oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, jak również podnoszące świadomość zagrożeń, jakie mogą napotkać użytkownicy dróg. Ma ona na celu promowanie świadomego i odpowiedzialnego zachowania wszystkich użytkowników dróg. Tylko kiedy użytkownicy na drodze będą kierowali się rozsądkiem, to prowadzone działania mogą przynieść oczekiwane efekty.

fot. Świętokrzyska Policja

Wczoraj (21 września) na ul. Zagłoby w Ostrowcu Świętokrzyskim na drodze krajowej nr 9 mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, prowadzili działania  edukacyjno-profilaktyczne. Chcąc bardziej trafić do wyobraźni kierowców stróże prawa stworzyli inscenizację wypadku drogowego z udziałem rowerzysty. Jadący tą drogą kierowcy mogli zobaczyć leżący na środku drogi rower. W przedsięwzięcie włączyli się także funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Grupa Ratownictwa PCK Ostrowiec Świętokrzyski. Zaproszeni goście udzielali instruktażu z zakresu pierwszej pomocy oraz prezentowali sprzęt ratownictwa technicznego, za pomocą którego strażacy uwalniają zakleszczone osoby z pojazdów.

fot. Świętokrzyska Policja

Policjanci podczas prowadzonych kontroli drogowych przestrzegali kierujących przed brawurą i przypominali o idei Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach.

Największy wpływ na bezpieczeństwo mają kierowcy, którzy w mniej lub bardziej świadomy sposób, dopuszczają się zachowań zagrażających życiu innych użytkowników dróg, np. poprzez przekraczanie limitów prędkości, czy jazdę pod wpływem alkoholu/narkotyków. Jednak nie tylko kierowcy stwarzają niebezpieczne sytuacje. Wielu rowerzystów, czy pieszych również ignoruje zasady bezpiecznego poruszania się po drogach i przyczynia się do powstawania kolizji, czy wypadków.

fot. Świętokrzyska Policja

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this