Znajdź nas na

FAKTY

Tomasz Neyman dyrektorem ćmielowskiej szkoły! Gmina ogłosiła konkurs na sekretarza!

Tomasz Nejman, dotychczasowy Sekretarz Miasta i Gminy Ćmielów od wczoraj (1 września 2023 roku) jest dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 1 imienia Krzysztofa Szydłowieckiego w Ćmielowie. Gmina ogłosiła już konkurs na sekretarza. Oferty składać można do 5 września (wtorek). – Pan Tomasz Neyman, to osoba z olbrzymim doświadczeniem, która doskonale orientuje się w tematach związanych z oświatą. Na pewno nie zabraknie mu pomysłów na rozwijanie naszej ćmielowskiej szkoły podstawowej. Liczę również, że konkurs, który ogłosiliśmy wyłoni sekretarza naszego miasta i gminy, a współpraca z nim będzie mi się układała tak dobrze jak z jego, bądź jej poprzednikiem – tłumaczy Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa.

Tabliczka informacyjna. Urząd Miasta i Gminy w Ćmielowie fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Tomasz Neyman nie jest już Sekretarzem Miasta i Gminy w Ćmielowie. Od 1 września pełni funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 imienia Krzysztofa Szydłowieckiego w Ćmielowie.

– W ogłoszonym przez nas konkursie na dyrektora nie zgłosił się żaden kandydat, czy kandydatka. W takim przypadku, zgodnie z przepisami, miałam możliwość zawnioskowania do pana kuratora oświaty o to, aby z tzw. wolnego naboru zezwolił na zatrudnienie wytypowanej przeze mnie osoby na czas pięcioletniej kadencji. Taką zgodę uzyskałam w sierpniu, dlatego zarządzeniem powołałam nowego dyrektora pana Tomasza Neymana – tłumaczy Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa. 

Dodaje, że po dotychczasowej współpracy, a także patrząc na doświadczenie aktualnego dyrektora jest przekonana, że swoją funkcję będzie pełnił należycie. Dodaje, że zawód dyrektora szkoły wiąże się z ogromną odpowiedzialnością, zwłaszcza w tych trudnych dla wszystkich czasach. 

Tomasz Neyman, dotychczasowy Sekretarz Miasta i Gminy w Ćmielowie oraz Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa
fot. Urząd Miasta i Gminy w Ćmielowie

– Dziś tak jak wiemy nauczyciele o odpowiednich kwalifikacjach są poszukiwani na rynku pracy. Także kadra naszych szkół się powiększa. Nasi uczniowie, dzięki moim staraniom, skorzystać mogą z pomocy logopedy. Program rządowy pozwolił również na zatrudnienie psychologa – wyjaśnia burmistrz.

Tłumaczy, że przed Tomaszem Neymanem przyjemna uroczystość. uroczyste otwarcie boiska wielofunkcyjnego, na które dzieci z gminy Ćmielów czekały od lat. Zachęca również do składania ofert na Sekretarza Miasta i Gminy w Ćmielowie. 

– Dokumenty aplikacyjne składać można do wtorku, 5 września. Wszystkie wymagania, jakie taka osoba musi spełnić zamieszczone są w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta i Gminy w Ćmielowie – wyjaśnia Joanna Suska.

Osoba ubiegająca się o to stanowisko powinna posiadać obywatelstwo polskie, pełną zdolność do czynności prawnych, korzystać z pełni praw publicznych. Nie może być skazana prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Powinna posiadać: dyplom ukończenia studiów wyższych, stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na w/w stanowisku, a także  łącznie co najmniej czteroletni staż pracy na stanowisku urzędniczym w jednostkach, o których mowa w art. 2 ustawy o pracownikach samorządowych( Dz. U. z 2022r. poz. 530 ze zm.) w tym co najmniej dwuletni staż pracy na kierowniczym stanowisku urzędniczym w jednostkach lub co najmniej czteroletni staż pracy    na stanowisku urzędniczym w jednostkach o których mowa w art. 2 ustawy  o pracownikach samorządowych ( Dz. U. z 2022r. poz. 530 ze zm.) oraz co najmniej dwuletni staż pracy na kierowniczym stanowisku urzędniczym w innych jednostkach sektora finansów publicznych.

Kandydat powinien wykazać się znajomością regulacji prawnych w zakresie struktur i funkcjonowania administracji samorządowej w tym ustaw: o  samorządzie gminnym, o pracownikach samorządowych, o finansach publicznych, ordynacji podatkowej, Kodeksu Postępowania Administracyjnego, Kodeksu Wyborczego, o ochronie danych osobowych, o dostępie do informacji publicznej i Kodeksu pracy.

Ogłoszenie dostępne jest pod linkiem

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this