Znajdź nas na

FAKTY

Dawny SOR „zamieni się” w miejsce dla zakażonych pacjentów! Ostrowiecki szpital przygotowuje się na falę zachorowań!

W sumie 21 osób: 13 pielęgniarek i 8 lekarzy ma dodatni wynik na obecność koronawirusa. Tak wygląda aktualna sytuacja w ostrowieckim szpitalu. – Taka sytuacja utrzymuje się na niezmienionym poziomie od kilku dni – wyjaśnia Andrzej Gruza, dyrektor naczelny Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. Dodaje, że szpital przygotowuje się na falę zachorowań. Na dawnym Szpitalnym Oddziale Ratunkowym umieszczone zostaną łóżka dla pacjentów zakażonych koronawirusem.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Mamy wciąż 8 lekarzy nieobecnych, to są lekarze z oddziałów wewnętrznych. Wczoraj pięciu pacjentów przetransportowanych zostało do szpitala w Starachowicach, dziś  przetransportowanych ma być czterech kolejnych pacjentów – wyjaśnia Andrzej Gruza, dyrektor naczelny Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Na intensywnej opiece medycznej pozostaje dwóch pacjentów, którzy  nie zostaną przetransportowani do szpitala w Starachowicach, ponieważ ten nie jest  w stanie przyjąć dużej liczby pacjentów z OIOM-ów. 

– To są oddziały najwyżej kilkuosobowe więc nie ma szans, żeby tych pacjentów przewozić.  Niektóre sale OIOM-owe mamy jednoosobowe więc pacjenci mogą u nas przebywać nie narażając nikogo na zarażenie – wyjaśnia dyrektor. 

Na oddziale wewnętrznym pierwszym pozostało także kilku pacjentów. 

– Staramy się nie przyjmować pacjentów na oddziały wewnętrzne  ze względu na brak lekarzy. Na oddziale wewnętrznym 1 mamy jedną stażystkę.  Jedna pani wróciła do szpitala, rezygnując z urlopu macierzyńskiego i przyszła pomagać. Serdecznie jej za to dziękujemy.  Pomocą służą także lekarze zajmujący się stacją dializ – wyjaśnia Andrzej Gruza.  

Dodaje, że dawny Szpitalny Oddział Ratunkowy po wstawieniu łóżek przeznaczony zostanie na miejsce dla pacjentów zakażonych koronawirusem.  

– Pomieszczenia są właściwie w stanie nienaruszonym. Jedyne co musimy zrobić, to zlikwidować przejście, ponieważ są tam korytarze przechodnie, które łączą dwa skrzydła budynku. Trzeba będzie te korytarze odciąć, żeby nie było przejścia i nikt się tam nie kręcił. Roboty budowlane mogą być wykonane w przeciągu dwóch dni – zapewnia dyrektor. 

Jak już informowaliśmy pozytywny wynik badania w kierunku zakażenia wirusem SARS-CoV02 otrzymało czterech pracowników Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Grabowieckiej 7.  Jednak dziś Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrowcu Św. uzupełnił, że u czterech kolejnych osób wynik jest wątpliwy dlatego też badanie będzie powtórzone.

Obecność wirusa SARS-CoV-2 w placówce wykryto podczas badań, które przeprowadzono u 80 osób z personelu biurowego i opiekuńczego. Obecnie, czterech zakażonych pracowników Domu Pomocy Społecznej przebywa w izolacji domowej. Badanie mieszkańców DPS-u oraz pozostałego personelu planowane jest jutro (piątek 16 października). 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this