Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

Już w weekend „Niedziela za węgłem”!

Zapraszamy w niedzielę 24 kwietnia, w godz. 11.00-15.00 na pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu “Rodzinne niedziele w skansenie”, które poświęcone będzie budownictwu dawnej wsi kieleckiej. “Niedziela za węgłem” odbędzie w Parku Etnograficznym Muzeum Wsi Kieleckiej, w Tokarni.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

“Niedziela za węgłem” zostanie zorganizowana w sektorze dworsko-folwarcznym parku etnograficznego. Dla wszystkich chętnych zorganizowane będą bezpłatne warsztaty “Domeczki z deseczki” z wykonywania modeli dawnych chałup wiejskich (z wykorzystaniem drewnianych lub papierowych modeli). Zostaną także zaprezentowane narzędzia używane przez cieśli, drwali i innych rzemieślników, którzy brali udział w budowaniu domu. Miłośników uwieczniania miejsc wyjątkowych pracownicy muzeum zaproszą na warsztaty fotografowania architektury. Można będzie również wziąć udział w zabawie – questingu z nagrodami.

Chętni mogą uczestniczyć w tematycznym spacerze po skansenie z przewodnikiem, by odwiedzić najbardziej charakterystyczne budynki dawnej wsi. Uczestnicy spotkania dowiedzą się na czym polegały dwa charakterystyczne style budownictwa wiejskiego Kielecczyzny: sumikowo-łątkowe oraz na węgieł.

“Niedziela za węgłem” odbędzie w Parku Etnograficznym Muzeum Wsi Kieleckiej, w Tokarni w niedzielę 24 kwietnia.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this