Znajdź nas na

FAKTY

Koronawirus w ostrowieckim szpitalu! Zamknięto jeden z oddziałów!

Nie tak dawno jak wczoraj (29 kwietnia) Andrzej Gruza, dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. i Adam Karolik, dyrektor do spraw medycznych ostrowieckiej lecznicy, podkreślali, że szpital wolny jest od koronawirusa. Dziś dotarła do nas informacja o zakażonym pacjencie. Potwierdziła ją Wioletta Adamczyk-Nowak, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrowcu Św.

grafika:naOSTRO.info

– Tak potwierdzam otrzymaliśmy zgłoszenie ze szpitala o dodatnim wyniku pacjenta. Pacjent już został najprawdopodobniej przetransportowany do Starachowic, do szpitala zakaźnego. W tej chwili prowadzimy dochodzenie epidemiologiczne, wywiady z osobami, które miały bezpośredni kontakt. Będą pobrane u wszystkich tych osób wymazy i będą wydane decyzje o kwarantannie – wyjaśnia Wioletta Adamczyk-Nowak, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrowcu Św.

Zamknięty zostaje także oddział, na którym przebywał zakażony mężczyzna.

– U wszystkich pacjentów znajdujących się na oddziale i personelu również pobrane będą wymazy – dodaje Wioletta Adamczyk-Nowak.

Nie tak dawno jak wczoraj, podczas konferencji prasowej Andrzej Gruza mówił:

– Jeśli można dwa słowa na temat sytuacji szpitala, generalnie rzecz biorąc jak już była tutaj mowa nasz szpital jest wolny od koronawirusa. Skrupulatnie przestrzegamy wszystkich procedu,r żeby tak ten stan dalej utrzymać. Jako jeden z nielicznych szpitali na terenie województwa świętokrzyskiego, być może i w dalszej okolicy, nie zaprzestaliśmy przyjmowania pacjentów praktycznie w żadnym z zakresów. W szczególności chodzi mi o te zakresy i te procedury, które mają charakter planowy. Do tej pory nie wydano żadnego oficjalnego zakazu wykonywania procedur planowych, aczkolwiek były takie zalecenia. Zalecenia nie mylić z poleceniem. Myśmy raczej postawili na profilaktykę, a nie na odsuwanie pacjentów od szpitala, bo to nie tędy droga, a szpital przecież musi mieć pacjentów, żeby mieć pieniądze z NFZ-tu za ich leczenie – mówił wczoraj (29 kwietnia) Andrzej Gruza, dyrektor naczelny ostrowieckiego szpitala.

Jak pokazało życie w przypadku koronawirusa nie ma nic pewnego, a życie niestety potrafi nas negatywnie zaskakiwać.

Więcej informacji wkrótce.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this