Znajdź nas na

FAKTY

Olga Dąbrowska potrafi wyczarować słodkie cuda! Już wkrótce będzie można ich spróbować w kawiarni w Ćmielowie!

Jedni rzeźbią w marmurze, drudzy w drewnie, a Olga Dąbrowska to mistrzyni w pieczeniu i dekorowaniu pysznych ciast i tortów. Z masy cukrowej potrafi wyczarować niemal wszystko. Pierwszym testerem przygotowanych przez nią słodkości jest zawsze jej mąż – Łukasz Dąbrowski. Już wkrótce ciast i tortów przygotowanych przez panią Olgę będą mogli skosztować mieszkańcy gminy Ćmielów i przyjezdni goście.W Ćmielowie, vis a vis porcelanowego rynku – powstaje bowiem kawiarenka, cukiernia i pracownia słodkości. – To było moje największe marzenie. A te są po to, aby je spełniać – mówi Olga Dąbrowska.

Olga Dąbrowska na tle swojej przyszłej kawiarenki, cukierni i słodkiej pracowni w Ćmielowie fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Olga Dąbrowska to utalentowana mieszkanka gminy Ćmielów. Przygotowane przez nią torty wśród jej rodziny i najbliższych znajomych  cieszą się olbrzymią popularnością. Dziś trudno jej zliczyć ile ich przygotowała. Teraz smakowite ciasta, ciasteczka i torty będzie mógł skosztować każdy z mieszkańców gminy Ćmielów, a także przyjezdnych gości. W Ćmielowie już wkrótce powstanie bowiem kawiarnia, cukiernia i słodka pracownia – największe marzenie Olgi Dąbrowskiej.  

– Torty i ciasta to moja pasja od wielu, wielu lat. Jestem samoukiem, co prawda po szkole piekarniczej, ale z cukiernią nie miałam styczności. ta moja słodka pasja zaczęła się jakieś 15 lat temu. Uczyłam się wszystkiego z internetu. Kilka lat temu przygotowanie i dekorowanie tortów było bardzo popularne. Zaciekawiło mnie to bardzo i tak się wkręciłam – mówi Olga Dąbrowska. 

Przyznaje, że to pasja, która wymaga cierpliwości. Zwłaszcza podcza przygotowywania pracochłonnych i precyzyjnych dekoracji. 

– Wykonuję figurki z masy cukrowej, ale nie tylko. Dekoruję torty papierem ryżowym, czy tiulem jadalnym. Jest to piękny materiał plastyczny, przypominający koronkę. Oczywiście podczas zdobienia tortów trzeba być precyzyjnym. Nie da się niczego wykonać szybko. Do każdego przygotowanego przez siebie ciasta, czy tortu wkładam mnóstwo serca i pracy. Myślę, że wszystko można wykonać – przyznaje Olga Dąbrowska. 

Jeden z przygotowanych przez zdolną mieszkankę gminy Ćmielów – tortów
Źródło: FB Olga Dąbrowska
fot. FB Olga Dąbrowska

Dodaje, że najbardziej wymagającą dekoracją, jaką przygotowywała były postacie ludzkie z masy cukrowej. Podkreśla, że wszystkiego można się nauczyć. Trzeba tylko mieć chęci. Dotychczas najwierniejszym testerem przygotowanych przez nią smakołyków był  jej mąż – Łukasz. Teraz słodkości spróbują również mieszkańcy z gminy Ćmielów i turyści. W centrum porcelanowego miasteczka, w pomieszczeniach po byłej piekarni powstanie bowiem kawiarenka.    

– Pomysł jest taki, że będzie to cukiernia z kawiarnią. Ciastka i ciasteczka wykonywane będą tutaj, na miejscu. Będzie również możliwość zamówienia tortu okolicznościowego np. na wesela, chrzciny, komunie. Podobnie jak babeczek i muffinek z indywidualną dekoracją dla klienta. Na pewno będziemy wychodzić na wprost potrzebom naszych klientów. To oni zweryfikują, co im najbardziej smakuje  – mówi Olga Dąbrowska.

fot. FB Olga Dąbrowska
fot. FB Olga Dąbrowska

Oczami wyobraźni widzi już jak zaaranżowane zostanie wnętrze.

– Przy tych pięknych dużych oknach postawimy stoliczki. Klienci będa mogli podziwiać porcelanowy rynek z imbryczkiem-fontanną  i filiżankami-ławkami. Będziemy mieli witrynę  z ciastami, będziemy serwować ciasta sezonowe, ale również każdy będzie mógł kupić sobie ciasto  „na wynos”.  Chcielibyśmy mieć również smaczne lody, żeby całe rodziny mogły do nas przychodzić. Chciałabym, aby ich odwiedziny w naszej kawiarni z biegiem czasu stały się tradycją.  Żeby to było miejsce z klimatem, duszą i aromatem, który przyciąga – wyjaśnia Olga Dąbrowska.

Dodaje, że pomysłów, które wiążą się z działalnością kawiarenki ma mnóstwo. Od prowadzenia słodkich warsztatów, po możliwość zorganizowania urodzin dla dzieci. jednak na ich wdrożenie potrzeba czasu. 

Kawiarenka powinna zacząć funkcjonować już w maju.

W realizacji marzeń Panią Olgę wspiera jej mąż – Łukasz
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this