Znajdź nas na

FAKTY

Ostrowiecka straż miejska kupi nowy samochód!

Jak już informowaliśmy w porządku obrad wczorajszej (poniedziałek, 20 listopada) sesji Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego znalazł się projekt uchwały zmieniającej budżet, a w nim zapis dotyczący zapewnienia środków w kwocie 230 000 zł na wydatki związane z funkcjonowaniem Straży Miejskiej w Ostrowcu Św., w tym 170 000 zł na zakup samochodu. O szczegóły podczas sesji dopytywał Dariusz Kaszuba, radny Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego z Klubu Prawa i Sprawiedliwości.

Źródło: Straż Miejska w Ostrowcu Św.

Zgodnie z decyzją radnych Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego do Straży Miejskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim trafi 230 000 zł, w tym 170 000 zł na zakup samochodu i 60 000 zł na bieżące utrzymanie. 

Pytania dotyczące m.in. tego zapisu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu gminy Ostrowiec Św. na 2023 rok miał Dariusz Kaszuba, radny z Klubu Prawa i Sprawiedliwości. 

– Jakie pojazdy w tej chwili użytkuje straż miejska w Ostrowcu Świętokrzyskim i w jakim wieku są to samochody – pytał radny.

Odpowiedzi udzielił mu Andrzej Kaniewski, komendant Straży Miejskiej w Ostrowcu Św. Tłumaczył, że straż miejska dysponuje aktualnie czterema samochodami służbowymi. Są to: Fiat Scudo z 2010 roku (przebieg: 301 000 km), Dacia Dokker z 2014 roku (przebieg: 188 000 km), Dacia Dokker z 2015 roku (przebieg: 178 000 km) i Ssang Yong z 2022 roku (przebieg: 22 000 km). Komendant dodał, że pojazdy te eksploatowane są w warunkach miejskich. 

Andrzej Kaniewski, Komendant Straży Miejskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Fot. Łukasz Grudinewski/naOSTRO.info

– Ich eksploatacja, naprawy stały się już w tej chwili kosztowne. W związku z tym wystąpiliśmy tutaj do państwa radnych, do pana prezydenta, o wyrażenie zgody na zakup kolejnego samochodu. Jednego, myślę, że tego najstarszego, przekażemy albo do organizacji pozarządowej, albo do jakiejś jednostki miejskiej, gdzie będzie ta eksploatacja mniej intensywna. W skali roku jak do tej pory na remont tych pojazdów wydaliśmy, tych starych oczywiście, bo ten ostatni jest jeszcze na gwarancji, wydaliśmy ponad 12 000 zł – wyjaśniał Andrzej Kaniewski. Dodał, że są to wydatki na naprawy bieżące. 

Źródło: FB Straż Miejska w Ostrowcu Św.

Przypomniał, że kilka tygodni temu podczas sesji rady miasta radni debatowali nad punktem dotyczącym oceny bezpieczeństwa i porządku publicznego. 

– Państwo ocenili pozytywnie działalność wszystkich służb, również  i straży miejskiej. Tak, żeby nasza praca była skuteczna i  efektywna niestety musimy się doposażać i wymieniać ten tabor samochodowy. Skuteczność działania to też jest szybkość interwencji. To są m.in. samochody służbowe straży miejskiej – podsumował Andrzej Kaniewski.  

Radni podjęli uchwałę jednogłośnie.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this