Znajdź nas na

FAKTY

Powiat ostrowiecki: Renowacja kamiennego cokołu, konserwacja polichromii, remont dachu – na co jeszcze parafie planują przeznaczyć dotacje?

Jeśli większość radnych z powiatu ostrowieckiego będzie na „tak”, parafia w Ćmielowie, trzy parafie w Ostrowcu Świętokrzyskim i parafia w Szewnie otrzymają po 20 000 zł każda na prace konserwatorskie, roboty budowlane lub prace renowacyjne.

Wnętrze kościoła w Szewnie fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Na najbliższej sesji Rady Powiatu ostrowieckiego radni decydować będą o przekazaniu środków dla 5 parafii z terenu powiatu ostrowieckiego. Jeśli większością głosów projekty uchwał zostaną zatwierdzone po 20 000 zł otrzymają: parafia pod wezwaniem Świętego Mikołaja w Szewnie, parafia pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Ćmielowie, a także parafia  pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Ostrowcu Świętokrzyskim, parafia pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa Męczennika w Ostrowcu Świętokrzyskim i parafia pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Aleja 3 Maja w Ostrowcu Św. Widok na Kolegiatę Świętego Michała Archanioła w Ostrowcu Św. z Alei 3 Maja
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

I tak parafii pod wezwaniem św. Mikołaja w Szewnie wykorzysta je na  „Przeprowadzenie prac konserwatorskich XVIII-wiecznej polichromii nawy głównej we wnętrzu kościoła pw Szewnie – III etap w zakresie polichromii ściennej balustrady chóru muzycznego”, parafia pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Ćmielowie na „Przeprowadzenie prac konserwatorskich drewnianego stropu z fasetą w nawie głównej kościoła parafialnego w Ćmielowie” ,  parafia pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Ostrowcu Świętokrzyskim na „Przeprowadzenie robót budowlanych polegających na renowacji kamiennego cokołu kościoła pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Ostrowcu Świętokrzyskim”; parafia pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa Męczennika w Ostrowcu Świętokrzyskim na „Przeprowadzenie robót budowlanych polegających na remoncie dachu w zakresie naprawy konstrukcji więźby dachowej wraz z wymianą poszycia dachowego na blachę miedzianą, wymianą rynien i rur spustowych oraz obróbek blacharskich kościoła parafialnego pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa Męczennika w Ostrowcu Świętokrzyskim”, a parafia  pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusowego w Ostrowcu Świętokrzyskim na „Przeprowadzenie prac konserwatorskich polichromii sklepienia nawy bocznej we wnętrzu kościoła parafialnego pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusowego w Ostrowcu Świętokrzyskim”.

Elewacja kościoła w Szewnie
fot. Łukasz Grudniewski

Prace zrealizowane mają zostać w 2023 roku. Dotacje udzielana są m.in. na podstawie Ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this