Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Rodzina „na podwójnym gazie”!

Ona miała ponad dwa promile alkoholu w organizmie i nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami, on nie był lepszy i zdecydował się na jazdę „na podwójnym gazie”. 73-letniemu mężczyźnie i jego 39-letniej córce, którzy w miniony piątek (19 sierpnia) wpadli w ręce ostrowieckich mundurowych, grożą surowe konsekwencje.

Zdjęcie ilustracyjne Źródło: WTK KMP WROCLAW POLICJA

W miniony piątek (19 sierpnia) ostrowieccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na terenie jednej z gmin powiatu ostrowieckiego samochód osobowy marki Ford pokonując zakręt wjechał w przydrożne zarośla. Na miejsce od razu został skierowany patrol miejscowej drogówki. Funkcjonariusze szybko namierzyli i zatrzymali pojazd. Kierującym  okazał się 73-letni mężczyzna, który w organizmie miał ponad dwa promile alkoholu, ponadto posiadał dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. W trakcie czynności policjanci ustalili, iż chwile wcześniej pojazdem kierowała pasażerka Forda, 39-letnia córka mężczyzny i to ona wjechała w przydrożne zarośla. Kobieta również w swoim organizmie miała ponad dwa promile alkoholu. Nie posiadała również uprawnień do kierowania. Policjanci ustalili, że ojciec widząc nieporadność córki za kierownicą, sam postanowił dojechać do domu, lecz został zatrzymany przez policjantów. Teraz za swoje zachowanie oboje będą tłumaczyć się przed sądem.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this