Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Tyrolka, strzelnica modułowa, ścianka wspinaczkowa – czy Ośrodek Wypoczynkowy „Gutwin” potrzebuje modernizacji?

W letnie dni ostrowczanie szukają tam ochłody, w ciągu roku ze ścieżek wokół zbiorników wodnych korzystają miłośnicy aktywnego wypoczynku. Mowa o Ośrodku Wypoczynkowym „Gutwin”, z którego atrakcji korzystają wielopokoleniowe rodziny. Czy planowana przez gminę Ostrowiec Świętokrzyski modernizacja tego miejsca ( m.in. budowa wieży widokowej z tyrolką oraz ścianki wspinaczkowej i strzelnicy modułowej) jeszcze bardziej uwypukli jego walory, czy zniszczy jego naturalne piękno?

Kierunkowskaz informujący o Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Ośrodek Wypoczynkowy Gutwin położony jest w malowniczej lokalizacji na peryferiach Ostrowca Św.  i obrzeżach Puszczy Iłżeckiej. To miejsce chętnie odwiedzane przez ostrowczan bez względu na porę roku, które stwarza wiele możliwości do czynnego wypoczynku. Do dyspozycji mieszkańców jest staw ze strzeżonymi kąpieliskami, brodzikiem dla małych dzieci oraz wypożyczalnią sprzętu wodnego (rowery wodne i kajaki). Tuż pod lasem znajduje się boisko do piłki plażowej siatkowej, a także dwa place zabaw dla najmłodszych. Do dyspozycji mieszkańców jest także spory  parking i mała gastronomia. 

Tu swój wolny czas na  posadowionych w cieniu drzew ławeczkach spędzają osoby starsze, a w okresie wakacyjnym triumfy święci plaża i darmowe kąpielisko, z  którego chętnie korzystają mieszkańcy Ostrowca Św., nie muszą płacić.  

Jak przeczytać można na profilu miasta w mediach społecznościowych „Samorząd ogłosił przetarg na wykonanie programu funkcjonalno-użytkowego dla tej inwestycji. ”

Zbiornik wodny na terenie ośrodka wypoczynkowego Gutwin w Ostrowcu Św.
fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie Programu Funkcjonalno-Użytkowego terenu ośrodka wypoczynkowego „Gutwin” w Ostrowcu Świętokrzyskim w związku z realizacją zadania budżetowego pn.: „Rewitalizacja i rozwój terenów zieleni miejskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim”. Zakres zamówienia obejmuje kilka etapów. . Etap I – opracowanie dwóch koncepcji przebudowy przestrzeni ośrodka wypoczynkowego „Gutwin” w Ostrowcu Świętokrzyskim wraz z zagospodarowaniem terenu i jego składnikami między innymi budynkami, obiektami, małą architekturą, elementami zielono-niebieskiej infrastruktury, z których po uzgodnieniu pisemnym z Zamawiającym zostanie wybrana jedna stanowiąca podstawę opracowania Programu Funkcjonalno- Użytkowego. Etap II – opracowanie kompletnego programu Funkcjonalno-Użytkowego (PFU) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego.

W ramach Programu Funkcjonalno-Użytkowego analizie poddane zostanie możliwość użytkowania wszystkich zbiorników wodnych wraz z możliwością podczyszczania wody, wykonania infrastruktury technicznej niezbędnej do funkcjonowania ośrodka oraz ułatwiającej z jego korzystania.

Nowy plac zabaw na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Gutwin w Ostrowcu Św.
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– W przyszłości ośrodek Gutwin wzbogaci się o nową infrastrukturę rekreacyjną i sportową. Planowana jest m.in budowa wieży widokowej z tyrolką oraz ścianki wspinaczkowej i strzelnicy modułowej. Powstaną także nowe parkingi, miejsca postojowe dla rowerów i hulajnóg. Dodatkowo wybudowana zostanie strefa relaksu oraz ścieżki edukacyjne. Jak podkreśla prezydent Jarosław Górczyński wykonanie dokumentacji pozwoli na wsparcie inwestycji ze środków zewnętrznych. Przygotowanie dokumentacyjne jest kluczowe w przypadku konkursów dotacyjnych – czytamy we wpisie na oficjalnym profilu miasta.

Wykonawcy mają czas do dziś (23 sierpnia 2022 roku)  na złożenie ofert. Termin realizacji zamówienia nastąpi do 160 dni od dnia zawarcia umowy. 

Czy planowana przez gminę Ostrowiec Świętokrzyski modernizacja i rozbudowa Ośrodka Wypoczynkowego Gutwin poprawi walory tego miejsca, czy zniszczy jego naturalne piękno? 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this