Znajdź nas na

FAKTY

Skatepark dla młodych, dla starszych strefa relaksu! Skwer przy ulicy Laski w Kunowie w nowej odsłonie!

Już wkrótce przy ulicy Laski w Kunowie powstaną: skatepark, siłownia zewnętrzna i plac zabaw. Wykonawcą inwestycji o wartości 1 270 000 zł jest firma Patent Bud z okolic Radomia. Samorząd ma również plany na to, aby na zagospodarowanym skwerze w przyszłości stanęła mini tężnia solankowa. – Na pewno zainwestujemy w łąkę kwietną. Nie zabraknie alejek spacerowych, przy których posadzone zostaną drzewa miododajne. To będzie miejsce, które połączy pokolenia, nasza kolejna wizytówka – mówi Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie.

Drewniane urządzenia na placu zabaw zastąpią te z tworzywa sztucznego fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Zaczęło się od planów samorządu, o których pisaliśmy w lipcu 2021 roku.  Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie poinformował nas wówczas, że gmina  zagospodaruje blisko 3 hektarowy teren wzdłuż ulicy Laski w Kunowie. Pojawiły się plany na skatepark, plac zabaw, siłownię plenerową i alejki spacerowe. Dziś (czwartek, 11 sierpnia) podpisana została umowa z wykonawcą tej inwestycji, firmą Patent Bud z okolic Radomia. Kwota zadania to 1 270 000 zł, przy dofinansowaniu w wysokości 350 000 zł z programu Sportowa Polska.

– Choć sytuacja na rynku budowlanym jest trudna, a ceny poszybowały w górę, udało się nam znaleźć wykonawcę i podpisać z nim umowę, choć przetarg musieliśmy ogłaszać trzykrotnie. Termin realizacji zadania to 31 października 2022, ale jestem przekonana, że uda się je wykonać zdecydowanie szybciej. Firma deklaruje, że posiada już wszystkie urządzenia i nasadzenia – wyjaśnia Małgorzata Mazur, kierownik Referatu Infrastruktury i Gospodarki Przestrzennej w Urzędzie Miasta i Gminy w Kunowie. 

fot. Urząd Miasta i Gminy w Kunowiwe

Tuż przy orliku powstanie skatepark, dla osób które będą chciały spróbować swoich sił w sportach ekstremalnych, siłownia plenerowa, plac zabaw, a także miejsce do wypoczynku i integracji międzypokoleniowej, gdzie pograć będzie można m.in w szachy.

– Pojawią się również alejki spacerowe z ławeczkami, na których będzie można odpocząć. Będzie też pierwsza w naszej gminie łąka kwietna. Nie zabraknie drzew miododajnych. Mieszkańcy dopytywali o siłownie zewnętrzną, cieszę się, że gmina będzie mogła sprostać ich oczekiwaniom. Znikną stare drewniane urządzenia z placu zabaw dla dzieci, w ich miejsce pojawią się nowe i bezpieczne. Teren będzie ogrodzony i monitorowany. Otoczenie bardzo się zmieni – zapewnia Lech Łodej.

Wizualizacja kunowskiej Strefy relaksu Źródło: FB Lech Łodej

Dodaje, że być może, jeśli pozwolą na to fundusze gminy i uda się pozyskać odpowiednie dofinansowanie, na skwerze zamontowana zostanie w przyszłości tężnia solankowa. 

Ulica Laski w Kunowie. Gmina stara się o pozyskanie 50-procentowego dofinansowania na realizację strefy relaksu, a także skate parku, który powstać miałby właśnie w tym miejscu.
fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this