Znajdź nas na

FAKTY

Sondaż przedwyborczy do Sejmu RP – wyniki ogólnopolskie!

Jak wynika z najnowszego (piątek, 13 października) sondażu przedwyborczego Ogólnopolskiej Grupy Badawczej, Prawo i Sprawiedliwość osiągnęłoby 37 proc., Koalicja Obywatelska – 28.2 proc., Trzecia Droga – 12.5 proc. Tym samym 193 mandaty przypadłyby posłom Prawa i Sprawiedliwości, 136 – Koalicji Obywatelskiej, a 57 – posłom Trzeciej Drogi. Co z pozostałymi Komitetami?

Sondażowe wyniki wyborów do Sejmu RP Źródło: OGB

Najnowszy i ostatni przed wyborami sondaż przedwyborczy do Sejmu RP pokazuje, że Prawo i Sprawiedliwość zdobyłoby 193 mandaty do Sejmu RP z poparciem 37 proc., Koalicja Obywatelska – 136 mandatów z poparciem 28.2 proc., Trzecia Droga –  57 mandatów z poparciem 12,5 proc, Nowa Lewica – 41 mandatów  z poparciem 10,8 proc, Konfederacja – 32 mandaty z poparciem 8.5 proc. , Bezpartyjni Samorządowcy – 0 mandatów z poparciem 2.1 proc.,  Inne Komitety – 1 mandat z poparciem 0.9 proc. 

Kolory na mapie odzwierciedlają zwycięzcę wyborów sondażowych w danym okręgu. 

Prognozy Ogólnopolskiej Grupy Badawczej (OGB) opierają się wyłącznie na sondażach przeprowadzonych metodą telefoniczną (CATI). Wynika to głównie z wiarygodności danych pochodzących z badań przeprowadzonych tą metodą. Na wyniki poszczególnych sondaży są nakładane wagi uzależnione od wcześniejszej poprawności wyniku firmy badawczej (im wyższa sprawdzalność wyników, tym wyższa waga). Rozkład poparcia dla partii politycznych w poszczególnych okręgach obliczany jest w oparciu o historyczne wyniki partii politycznych w tych regionach, a następnie jest korygowany przez sondaże realizowane przez OGB na poziomie lokalnym. 

Dziś publikowany sondaż IBSP został zrealizowany na próbie 1100 pełnoletnich mieszkańców Polski. 

Sondażowe wyniki wyborów do Sejmu RP
Źródło: Ogólnopolska Grupa Badawcza

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this