Znajdź nas na

FAKTY

Świetlica Wiejska w Wymysłowie ze środkami na doposażenie!

Gmina Kunów otrzymała środki na doposażenie świetlicy wiejskiej w Wymysłowie. 15 000 zł dotacji celowej z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego pozwoli m.in. na zakup gier planszowych, czy montaż siatek zabezpieczających okna na sali sportowej.
– Cieszę się, że świetlica, którą wybudowaliśmy od podstaw spełnia swoją funkcję, że to miejsce żyje, a mieszkańcy mogą spotykać się w godnych warunkach, nie „pod chmurką” – mówi Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Umowa na przekazanie dotacji celowej dla gminy Kunów  podpisana została 11 lipca na Zamku w Sandomierzu. Do samorządu trafi 15 000 zł, które pozwolą na doposażenie Świetlicy Wiejskiej w Wymysłowie. 

– Z tych środków zakupimy dodatkowe meble,  gry planszowe, zamontujemy  zabezpieczenia na okna, ponieważ jedna z sal wykorzystywana jest również jako sala gimnastyczna dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Wymysłowie. Cieszę się, że to miejsce wciąż się rozwija z korzyścią dla mieszkańców – mówi Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie. 

Przypomina, że obiekt do użytku oddany został w styczniu bieżącego roku i jest spełnieniem marzeń mieszkańców. Służy jako miejsce spotkań lokalnej społeczności, ale również pozwala na realizację zajęć wychowania fizycznego, czy organizację okolicznościowych wydarzeń uczniom Publicznej Szkoły Podstawowej w Wymysłowie. Budynek składa się z 10 pomieszczeń, w tym sali gimnastycznej o powierzchni blisko 100 metrów kwadratowych, ponad 300 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Jego budowa kosztowała 1400 000 zł z czego 500 000 zł to dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

fot. Łukasz Grudniewski/ na OSTRO.info

– Choć obiekt służy od niedawna mogę już z całą pewnością stwierdzić, że się sprawdza. Ma maksymalne obłożenie. Świadczy o tym zainteresowanie dzieci, uczniów, mieszkańców, czy stowarzyszeń. Wymysłów słynie ze świetnych festynów, biesiad  i imprez tematycznych. Teraz mieszkańcy także w zimie będą mieli miejsce do organizacji jeszcze większej ilości wydarzeń. Otworzyły się nowe możliwości dla tej miejscowości – podsumowuje burmistrz.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this