Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Zakończyła się budowa budynku gospodarczego w Skarbce!

Budynek gospodarczy wybudowany na potrzeby gospodarki komunalnej w Skarbce, w gminie Bałtów został oficjalnie oddany do użytku. Posłuży do przechowywania sprzętów i garażowania samochodów, należących do gminy. Prace konserwacyjne zamiast „pod chmurką”, wykonywane będą pod dachem nowej konstrukcji. Lepsze warunki pracy pracowników gospodarki komunalnej przełożą się na efekty ich pracy, a te ostatnie szybciej odczują mieszkańcy gminy.

Budynek gospodarczy wybudowany na potrzeby gospodarki komunalnej w Skarbce, w gminie Bałtów został oficjalnie oddany do użytku. fot. Urząd Gminy w Bałtowie

Takiego obiektu w gminie Bałtów brakowało od dawna. Mowa o budynku gospodarczym, wybudowanym  na potrzeby gospodarki komunalnej w Skarbce. Choć prace, zgodnie  z planem miały zakończyć się dopiero w listopadzie, wykonawca zakończył je przed terminem.

Nowy budynek gospodarczy ma 525 metrów kwadratowych. Oprócz hali powstało również zaplecze sanitarne.  

fot. Urząd Gminy w Bałtowie

– Gmina dotychczas nie posiadała budynku, w którym można by garażować, przechowywać sprzęt, jak i wykonywać naprawy bieżące. Wszystkie urządzenia, czy elementy, stanowiące wyposażenie placu zabaw, były naprawiane „pod chmurką”.  Nowa hala stanie się warsztatem do naprawy urządzeń małej architektury podczas sezonu zimowego. Z jednej strony pracownicy zyskają lepsze warunki pracy, z drugiej efekty tych prac szybciej odczują mieszkańcy. Zgromadzony sprzęt nie będzie też narażony na negatywne skutki oddziaływania warunków atmosferycznych, a tym samym dłużej nam posłuży – mówi Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów. 

Koszt wykonania inwestycji to 1 113 202,02 zł, z czego 800 000 zł pochodziło z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

– Nie udałoby się, gdyby nie pomoc naszych ostrowieckich parlamentarzystów senatora Jarosława Rusieckiego i posła Andrzeja Kryja, którzy zawsze lobbują za dofinansowaniem do inwestycji realizowanych  w gminie Bałtów, a tym samym wspierają mieszkańców naszej gminy – podkreśla wójt Bałtowa.

fot. Urząd Gminy w Bałtowie

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this