Znajdź nas na

FAKTY POLSKA

Dał się umówić na intymne nagranie; padł ofiarą internetowej szantażystki!

Skuszony erotyczną propozycją mieszkaniec okolic Ostrołęki padł ofiarą internetowej szantażystki. Kobieta zaprezentowała mu swoje nagie wdzięki na czacie video, a gdy on zrobił to samo, zagroziła, że umieści film w internecie. W zamian zażądała pieniędzy. Szuka jej policja.

Fot. Warszawa, 12.01.2021. PAP/Mateusz Marek

Ostrołęcka policja zdecydowała się przedstawić tę historię mediom, aby przestrzec innych przed podobnymi sytuacjami. „Pamiętajmy, że wysyłając obcym osobom nasze prywatne zdjęcia, bądź filmy nigdy nie mamy pewności, w jaki sposób i do jakich celów będą one wykorzystywane. Nie wiemy też, kto znajduje się po drugiej stronie komputera, bądź telefonu. Pamiętajmy także, że internet nie +zapomina+ i raz wrzuconego materiału do sieci może nie dać się usunąć” – ostrzegł rzecznik ostrołęckiej policji kom. Tomasz Żerański.

Mieszkaniec pow. ostrołęckiego sam zgłosił się na komendę i opowiedział mundurowym o tym, co go spotkało. Mężczyzna poznał atrakcyjną kobietę na portalu społecznościowym. W trakcie video czatu wystąpiła nago. Na jej prośbę także i on się rozebrał. Krótko po zakończeniu video rozmowy nowa znajoma zażądała od mężczyzny 15 tys. zł w zamian za niepublikowanie nagrania z jego udziałem. Zagroziła, że jeśli nie przekaże jej pieniędzy, wówczas „zamieni jego życie w piekło”. Kobieta zapowiedziała, że w przypadku odmowy zapłaty, opublikuje film w internecie, prasie oraz wyśle go do jego znajomych na portalu społecznościowym.

„Mężczyzna częściowo uległ szantażowi i przelał na wskazane przez kobietę konto znajdujące się na Wybrzeżu Kości Słoniowej kwotę 3,5 tys. złotych, lecz ta domagała się kolejnych 11,5 tys. zł. Wówczas zgłosił się na policję” – przekazał rzecznik. Dodał, że postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z ostrołęckiego Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją.

Policja apeluje o ostrożność w przypadku kontaktów z osobami obcymi. „Przed kliknięciem przycisku +wyślij+, zastanówmy się, czy na pewno tego rodzaju zdjęcie, bądź nagranie chcemy udostępnić osobom trzecim” – zaznaczył rzecznik.(PAP)

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this