Znajdź nas na

FAKTY

Efektywnie w przedsiębiorstwach!

Kolejne wielomilionowe unijne wsparcie powędruje do świętokrzyskich przedsiębiorców. O dofinansowanie mogą starać się firmy, które chcą podnieść swoją efektywność energetyczną i zainwestować w odnawialne źródła energii. Nabór wniosków konkursowych rusza w najbliższy piątek, 10 czerwca.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Rusza kolejny konkurs w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 z Działania 3.2 Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w przedsiębiorstwach. Pula unijnego wsparcia przeznaczona na konkurs wynosi 3 mln 600 tys. zł. Maksymalna wartość dofinansowana projektu to 1 mln zł. Warto sięgnąć po unijne fundusze, bowiem będzie to już ostatnie rozdanie na ten cel w kończącej się perspektywie finansowej Unii Europejskiej.

– W tym konkursie wsparciem zostaną objęte projekty dotyczące poprawy efektywności energetycznej z uwzględnieniem OZE wykorzystywanej na potrzeby własne mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z naszego regionu. Pozwoli to na zmniejszenie zużycia i strat wody, energii elektrycznej oraz cieplnej, dzięki czemu możliwe będą spore oszczędności – mówi  marszałek województwa świętokrzyskiego – Andrzej Bętkowski. Wspieranie świętokrzyskich przedsiębiorców to jeden z naszych priorytetów. Ma to ogromne znaczenie szczególnie teraz, gdy małe i średnie firmy mierzą się z kryzysem ekonomicznym wywołanym pandemią koronawirusa oraz wojną w Ukrainie. Jednocześnie realizacja takich projektów jest szczególnie korzystna ze względów ekologicznych, pozwala bowiem na zmniejszenie ilości gazów cieplarnianych oraz innych substancji szkodliwych emitowanych do atmosfery.

Warto dodać, że w ramach Działania 3.2 dotychczas podpisano już 100 umów na dofinansowanie projektów na łączną kwotę w wysokości 54 mln 606 tys. zł.

Nabór wniosków konkursowych rusza 10 czerwca i potrwa do 24 czerwca. Szczegółowe informacje o konkursie dostępne są na stronie:

https://www.2014-2020.rpo-swietokrzyskie.pl/skorzystaj/zobacz-ogloszenia-i-wyniki-naborow-wnioskow/item/4725-ogloszenie-jednoetapowego-konkursu-zamknietego-numer-rpsw-03-02-00-iz-00-26-352-22-dzialanie-3-2-efektywnosc-energetyczna-i-odnawialne-zrodla-energii-w-przedsiebiorstwach

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this