Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Jedno spotkanie, dużo niewiadomych!

14 maja 2019 roku w Miejskim Centrum Kultury, a konkretnie w Galerii Fotografii MCK w Ostrowcu Świętokrzyskim miało miejsce spotkanie z Adamem Jarubasem, wówczas jeszcze kandydatem do Parlamentu Europejskiego. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie kilka pytań, które pojawiły się po spotkaniu. Po pierwsze – czy na spotkanie z kandydatem Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego przyjechał swoim prywatnym, czy służbowym samochodem. Po drugie, jaki koszt poniósł Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Europejska PO, PSL, SLD, N. ZIELONI za wynajem sali. Postanowiliśmy zapytać o to w Urzędzie Miasta i Miejskim Centrum Kultury.

Żródło: Oficjalny profil na FB Adama Jarubasa

Spotkania z kandydatami czy to do Parlamentu Europejskiego, Sejmu, Senatu czy na naszym rodzimym podwórku mają to do siebie, że przyciągają mnóstwo zwolenników, a także przeciwników danej partii. Jak m.in. 15 maja rozpisywały się lokalne media Adam Jarubas przyciągnął tłumy do Galerii Fotografii MCK. Nie brakuje także opisów, że kandydata przywitał Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego. Spotkaniem pochwalił się także sam Adam Jarubas na swoim profilu publicznym na FB. Udostępnił nawet post jednego z lokalnych portali z Ostrowca Świętokrzyskiego, jednak dziwnym trafem odnośnik podany na FB już nie działa.

Źródło: Fb Adam Jarubas

Co uważniejszym uczestnikom spotkania nie umknął pewien drobny szczegół. Prezydent na spotkanie z byłym marszałkiem województwa świętokrzyskiego przyjechał bowiem służbowym samochodem. Czy spotkania przedwyborcze z kandydatami do Parlamentu Europejskiego należą do obowiązków prezydentów, burmistrzów, wójtów?

Zapytaliśmy więc w Urzędzie Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim o tę bulwersującą część mieszkańców sytuację.

– W dniu 14 maja 2019 roku Prezydent Miasta – Pan Jarosław Górczyński przyjechał do budynku przy Alei 3-go Maja 6, samochodem służbowym w celu służbowym, związanym z wykonywaniem funkcji, zadań i obowiązków Prezydenta Miasta. Uczestniczył w spotkaniu z dyrektorem jednostki organizacyjnej Gminy, a bezpośrednio po nim spotkał się z kandydatem do Parlamentu Europejskiego, który odwiedził w tym dniu nasze miasto – czytamy w odpowiedzi, pod jaką podpisała z upoważnienia prezydenta się Anna Niedbała, sekretarz Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego.

Poprosiliśmy także o fakturę Vat za wynajem sali. Niestety nie wynika z niej czy koszt, jaki poniósł Komitet to kwota za godzinę, czy cały dzień wynajmu sali. W rubryce ilość nie podano bowiem żadnej jednostki. Wiemy tylko, że Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Europejska PO, PSL, SLD, N. ZIELONI za wynajem sali w dniu 14 maja zapłacił – 123 zł brutto.

Zapytaliśmy więc o cennik Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim. Odpisał nam Marek Cichosz, zastępca dyrektora Miejskiego Centrum Kultury.

– Koszt wynajęcia sali Galerii Fotografii określa cennik usług świadczonych przez MCK w Ostrowcu Świętokrzyskim (do wglądu w sekretariacie MCK). Cena 300 zł/za 2h i podlega negocjacjom – czytamy w odpowiedzi.

Niestety nie otrzymaliśmy cennika drogą elektroniczną, na próżno szukać go także na stronie internetowej Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że wszyscy mieszkańcy, a także osoby wyrażające chęć wynajęcia sali w Galerii Fotografii traktowani są równo.

3 komentarze

3 Comments

 1. Felice123

  Lipiec 20, 2019 at 22:11

  Żeby tylko z tym gospodarowaniem mieniem komunalnym, a więc mieniem nas wszystkich nie było tak, jak w tym powiedzeniu, że są ludzie, którzy w ramach pokrętnej gospodarności zapałkę potrafią podzielić na cztery części, ale “flaszkę” wypić na raz. :))

 2. nowak

  Lipiec 21, 2019 at 19:50

  taaaaaaaaa… a ileż to jedynie słuszna partia zapłaciła za wynajem sali gimnastycznej, sorry hali sportowej ekonomika na spotkanie ( słynne w mediach ogólnopolskich z racji bardzo pedagogicznego podejścia jednego z dyrektorów liceum zachęcającego do udziału poprzez obietnice postawienia oceny bdb!) z niejakim Pinokiem, czyli Morawieckim premierem! w dodatku złamano prawo oświatowe, które zabrania organizowania politycznych spotkań w placówkach oświatowych! no, ale to przecież nie było spotkanie polityczne a kwota za wynajem też była śmiesznie mała…..

 3. Kowalski

  Lipiec 21, 2019 at 20:52

  Nowaku “prawniku” nie wolno w placówkach oświatowych, podczas zajęć z młodzieżą, a nie w czasie wolnym od zajęć. Myślenie nie szkodzi. A czy wolno Panu Prezydentowi na spotkanie z kandydatem na europosła panem Jarubasem przyjeżdżać samochodem służbowym ? Bo to równa się z angażowaniem się w kampanię wyborczą samorządowca w czasie pracy.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Mauzoleum czy Spółdzielnia Mieszkaniowa! Sprawą zajęła się prokuratura!

FAKTY

Jesteście ciekawi gdzie i kiedy wyjeżdżał prezydent Ostrowca Św.? Zapytaliśmy o jego podróże służbowe!

FAKTY

Czy to najwyższe w mieście stawki czynszu? Płacą za kredyt, mieszkań jednak wykupić nie będą mogli!

FAKTY

Delegacja z Obwodu Winnickiego spotkała się z gospodarzami regionu! [ZDJĘCIA]

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this