Znajdź nas na

FAKTY

Joanna Suska: Mieszkańcy naszej gminy potrafią się zjednoczyć! Gmina bierze udział w akcji „Pod biało-czerwoną”! Liczy się każdy głos!

Gmina Ćmielów przystąpiła do projektu „Pod Biało-Czerwoną”, w którym rząd RP sfinansuje i zakupi maszty, a także flagi dla polskich gmin. Jest jednak jeden warunek – minimum 100 głosów oddanych w głosowaniu online. – Miejsce na maszt mamy. Mieszkańcy naszej gminie nie raz pokazywali, że potrafią się zjednoczyć. Wierzę, że i tym razem tak będzie. Razem możemy więcej – zapewnia Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa. Głosowanie potrwa do 11 listopada.

Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Przypomnijmy, że projekt „Pod biało-czerwoną” zakłada sfinansowanie przez rząd zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców.  Projekt, nie tylko uhonoruje poległych za wolność i niepodległość Polski, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. 

– Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie – czytamy w serwisie rządowym. 

Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Ćmielowie

Mieszkańcy gminy Ćmielów także mają szansę na wygranie flagi i masztu dla swojej gminy. Warunek jest tylko jeden, aby wziąć udział w akcji, należy zebrać odpowiednią  liczbę głosów poparcia online za pomocą serwisu

https://bialoczerwona.www.gov.pl

– Chciałabym, aby w gminie Ćmielów udało się postawić maszt z biało-czerwoną flagą. Mam już pomysł na to, gdzie mógłby się znajdować. Lokalizacja jest bardzo dobra, blisko urzędu. Warto zjednoczyć siły, tym bardziej, że jest to wydarzenie pod patronatem Prezesa Rady Ministrów. Chcemy pamiętać o naszej historii, przekazywać ją z pokolenia na pokolenie. Tym bardziej, że w głosowaniu może wziąć udział każdy mieszkaniec, bez względu na wiek. To, że odbywa się ono online też jest olbrzymim plusem w czasie pandemii. Każdy może zagłosować i wspomóc naszą gminę. Wiele razy pokazywaliśmy, że potrafimy się zjednoczyć –  wyjaśnia Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa.     

Aby gmina Ćmielów otrzymała maszt i flagę głos musi oddać minimum 100 mieszkańców, choć im  jest ich więcej, tym szanse na wygraną rosną.  Głosy można oddawać do 11 listopada 2020 r. do godz. 23:59.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this