Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Jumpbox, quaterpipe i grindbox! Wiemy jak będzie wyglądał ostrowiecki skatepark!

Mini rampa, quaterpipe, jumpbox, rollin, grindbox i bank rampy – to między innymi te urządzenia uzupełnią wyposażenie ostrowieckiego skateparku. O tej długo wyczekiwanej przez ostrowiecką młodzież inwestycji mówił dziś (14 maja) podczas konferencji prasowej Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św. – Naprawdę widzę duże zaangażowanie, a z drugiej strony potrzebę. Trzeba tej młodzieży pokazać, że ma gdzie wyjść, ma się gdzie spotkać. Mam informacje, że ten skatepark żyje w różnych godzinach, nawet bardzo późnych – tłumaczył prezydent.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Znajdujący się w kiepskim stanie technicznym ostrowiecki skatepark zyska nową jakość. Data realizacji zadania uzależniona jest od procedury przetargowej, trudno więc jednoznacznie określić czy będzie on wykonany do końca czerwca, czy może etapami część zostanie wykonana podczas wakacji, a część po wakacjach.

– Wszystko zależy od tego jak sprawna firma zostanie wyłoniona i na ile ma swoje moce przerobowe i na ile ma możliwości zakupu urządzeń do skateparku – tłumaczył podczas konferencji  Jarosław Górczyński.

Jak podkreślał prezydent w ostrowieckim Parku Miejskim prowadzone są prace konserwacyjne i pielęgnacyjne.

– Nie zapominamy o dokładaniu nowych elementów. Chcemy przeznaczyć 400 tysięcy złotych na modernizację skateparku,  on cieszy się olbrzymim powodzeniem i w przeciwieństwie do innych miast, gdzie skateparki są zamykane i pobierane są opłaty, u nas nie ma takiego pomysłu. Skatepark będzie otwarty, tak jak i park bez żadnych opłat –  dodał prezydent.   

Źródło: Urząd Miasta w Ostrowcu Św.

A zainteresowanych tego rodzaju spędzaniem wolnego czasu w Ostrowcu Św. młodych ludzi jest naprawdę sporo. Przekrój wiekowy jest także różny, od 10-latków po nastolatków. Wszyscy mają pasję i chęć jej rozwijania. Nie brakuje im odwagi, a także pomysłowości w wykonywaniu akrobacji. Gdy rozmawialiśmy z nimi w lipcu ubiegłego roku tracili  już nadzieję, że tak jak ich koledzy z innych części Polski, będą mieć miejsce bezpieczne i z prawdziwego zdarzenia. Miejsce, którym będą mogli się bez wstydu pochwalić w internecie. A to także świetna promocja dla miasta, a także szansa na organizowanie różnego rodzaju zawodów rangi ogólnopolskiej. 

– Mamy określone i konkretne elementy, które chcemy w tym skateparku zamontować. To jest w części wyasfaltowanej parku, tej  gdzie w tej chwili są te elementy gdzie młodzież na deskorolkach, na rowerach jeździ i w tej części chcemy to w pierwszej kolejności zrobić – wyjaśnia Jarosław Górczyński i dodaje, że zakłada możliwość powiększania skateparku. 

W skateparku pojawią się zatem nowe urządzenia:  mini rampa + bank ramp, quaterpipe, jumpbox, rollin, grindbox 5, bank ramp i piramida (przy funbox). Przebudowane zostaną też stare elementy jak: grindbox, funbox i piramida. 

– Widzę duże zaangażowanie, a z drugiej  strony potrzebę. Trzeba tej młodzieży pokazać, że ma gdzie wyjść, ma się gdzie spotkać. Mam informacje, że ten skatepark żyje w różnych godzinach, nawet bardzo późnych – podsumowuje Jarosław Górczyński.  

O skateparku pisaliśmy także tutaj:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this