Znajdź nas na

FAKTY

Koronawirus zbiera żniwo w powiecie ostrowieckim! Zmarła zakażona 69-latka!

Niestety czwartek (14 maja) nie przyniósł dobrych wiadomości. Zmarła kolejna osoba z powiatu ostrowieckiego zakażona koronawirusem. – W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego potwierdzono 337 zachorowań na COVID-19, w tym 14 zgonów oraz 193 ozdrowienia – wyjaśnia Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego.

Grafika: naOSTRO.info

– Mamy 265 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie świętokrzyskim: śląskiego (209), dolnośląskiego (19), małopolskiego (15), wielkopolskiego (12), opolskiego (5),
lubelskiego (1), podkarpackiego (1), pomorskiego (1), warmińsko-mazurskiego (1), zachodniopomorskiego (1) – poinformowało dziś Ministerstwo Zdrowia.

W województwie świętokrzyskim nie potwierdzono kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem. Odnotowano natomiast 11 nowych ozdrowień – 10 w powiecie kieleckim i 1 w kazimierskim.

– Z przykrością informujemy o 14. zgonie – to 69-letnia kobieta, mieszkanka powiatu ostrowieckiego – poinformowała dziś (14 maja) Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego.

W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego potwierdzono 337 zachorowań na COVID-19, w tym 14 zgonów oraz 193 ozdrowienia.

Według danych Powiatowego Inspektora Sanitarnego z środy (13 maja) w Ostrowcu Św. kwarantanną objętych jest 729 osób.

W szpitalu w Starachowicach przebywało wczoraj (13 maja) 96 pacjentów z terenu województwa świętokrzyskiego. 71 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, 14 osób z wynikiem negatywnym, 11 osób oczekiwało na wynik (czyli jest w trakcie diagnozowania).

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this