Znajdź nas na

FAKTY

Masz nieużywany rower? Oddaj go uchodźcom z Ukrainy! Do udziału w akcji zachęca Stowarzyszenie Ostrower!

Już w najbliższy poniedziałek (28 marca) w Ostrowcu Świętokrzyskim ruszy zbiórka rowerów dla uchodźców z Ukrainy . Pomysłodawcami akcji „Rower dla Ukrainy” są członkowie Stowarzyszeniu Ostrower, którzy właśnie w ten sposób chcą przyczynić się do wsparcia uchodźców z owładniętej wojną Ukrainy. Rowery przywozić można do magazynu przy ulicy Henryka Sienkiewicza 38 (dawny market Biedronka). Ważne, aby były sprawne i w dobrym stanie technicznym.

Na zdjęciu Piotr Maj z z obdarowaną mieszkanką Ukrainy Źródło: Archiwum prywatne Piotr Maj

Zbiórka, która ruszy już w poniedziałek (28 marca)  obejmować będzie wszystkie typy rowerów, choć te najbardziej pożądane, to rowery dziecięce.  Każdy kto będzie chciał przekazać rower na rzecz uchodźców w ramach akcji „Rower dla Ukrainy”, może to uczynić przywożąc jednoślad do magazynu po dawnym markecie Biedronka przy ul. Henryka Sienkiewicz 38, gdzie dzisiaj znajduje się dodatkowa siedziba Polskiego Czerwonego Krzyża. 

Rowery dostarczać można od poniedziałku 28 marca do czwartku 13 kwietnia w godzinach od 16.00 do 18.00, w soboty od 13.00 do 15.00. W tych godzinach będą również dostępni członkowie Stowarzyszenia Ostrower, którzy na miejscu ocenią stan rowerów. Przeglądu rowerów podejmie się Lecznica Rowerowa i Piotr Maj. 

–  Nasz kolega Piotr Maj kilka dni temu podzielił się swoimi nieużywanymi rowerami z przybyłymi do naszego miasta uchodźcami. Jak się potem okazało, wpadliśmy na ten pomysł w tym samym czasie. Stąd ta idea, by zachęcić naszych mieszkańców do podzielenia się rowerami z tymi, którzy znaleźli schronienie przed wojną w naszym mieście – mówi Kamil Stelmasik, prezes Stowarzyszenia Ostrower.  

Rowery dla uchodźców z Ukrainy przekazał Piotr Maj
fot. Piotr Maj

Dodaje, że sezon rowerowy powoli się zaczyna, w Ostrowcu Świętokrzyskim zaś przebywają mamy z dziećmi i sporo młodych ludzi, którzy schronienie przed wojną  znaleźli właśnie w naszym mieście. Rowerowe wycieczki po mieście i jego najbliższej okolicy będą miały duże znaczenia dla gości z Ukrainy. 

– Mamy nadzieję, że pozwolą nabrać siły, złapać trochę optymizmu i jednocześnie poznać naszą małą ojczyznę – wyjaśnia Kamil Stelmasik.

Piotr Maj podkreśla zaś, że  wspólnie z kolegą przekazał już rowery kilku osobom.

–  Chcąc dalej promować ten pomysł połączyliśmy siły z Lecznicą Rowerową i Stowarzyszeniem – podsumowuje Piotr Maj.  

Organizatorzy zbiórki proszą aby dostarczone rowery były w dobrym stanie technicznym, zadbane i nadające się do użytku.

.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this