Znajdź nas na

Subscribe

SPORT

Osiągnęły szczyt! Siatkarki SMS Ostrowiec Św. Mistrzyniami III ligi!

12 wygranych spotkań stosunkiem setów 36:2. Niepokonane od dwóch sezonów w województwie świętokrzyskim siatkarki Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego, zdobyły po raz kolejny Mistrzostwo III Ligi Świętokrzyskiej.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Po wygranej na własnym parkiecie w pierwszym spotkaniu finałowym fazy play-off 3:0 i dzień później, po drugim zwycięstwie 3:1 z MUKS Piątka Sandomierz, siatkarki SMS Ostrowiec Św. zdobyły Mistrzostwo III Ligi.

– Jesteśmy od dwóch sezonów niepokonanym zespołem w województwie świętokrzyskim to dobrze świadczy o pracy trenerów, ale przede wszystkim uczennic w szkole mistrzostwa sportowego oraz systemie pracy w tej szkole w ramach ministerialnego projektu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych – podsumował Rafał Dytkowski, trener siatkarek SMS Ostrowiec Św.

Świetnie zgrany team, dobrze rozumiejący się ze sztabem szkoleniowym, to główne elementy, które wyniosły po raz kolejny siatkarki SMS Ostrowiec Św. na szczyt III Ligi Świętokrzyskiej.

Trenera Rafała Dytkowskiego zapytaliśmy o przepis na sukces?

– Ciężka praca i jeszcze raz ciężka praca. To nas najbardziej cieszy, że jest zainteresowanie, że one chcą, to nie jest tak, że my je tutaj do czegoś zmuszamy. Dziewczyny widzą też naszą ciężką pracę i oddają mocno podczas meczu to, co wypracują na treningach – powiedział Rafał Dytkowski.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Dziewczynom należy się wielki szacunek, bo ich przeciwniczki w lidze są o 3-4 lata starsze od nich. My mamy zawodniczki na poziomie juniora i kadetek, a nasze przeciwniczki w III Lidze, to zespoły seniorskie – dodaje trener.

Na meczu w Ostrowcu Św. z Piątką Sandomierz pojawił się trener pierwszego zespołu siatkarek KSZO Ostrowiec Św. – František Bočkay. Czyżby szukał nowych talentów albo spragniony wygranej swoich siatkarek zawitał na halę SMS, żeby cieszyć się zwycięstwem wraz z podopiecznymi Rafała Dytkowskiego?

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Współpracujemy cały czas z trenerem pierwszego zespołu. Cały czas jestem z nim w kontakcie. Jest zainteresowanie, co bardzo nas cieszy. Dwie dziewczyny trafiły już na treningi pierwszego zespołu KSZO. Są to Magda Surdy i Oliwka Błaszczyk, będą miały możliwość trenowania z pierwszym zespołem. No i chyba taka jest kolej rzeczy i idea tej szkoły, żeby dziewczyny stąd trafiały do pierwszego zespołu – skomentował Rafał Dytkowski.

Drużyna siatkarek Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Św. dzięki swojej grze, która doprowadziła do zdobycia Mistrzostwa III Ligi Świętokrzyskiej w siatkówce kobiet, w znakomity sposób promuje Ostrowiec Św i powiat ostrowiecki w całej Polsce.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this