Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Ostrowiec Św.: Wzdłuż ulicy Mikołaja Kopernika powinny zostać wyznaczone miejsca parkingowe?

O problemie z miejscami parkingowymi przy ulicy Mikołaja Kopernika w Ostrowcu Świętokrzyskim pisaliśmy już wielokrotnie. Interpelacje w tej sprawie składał również Paweł Walesic, radny Rady Powiatu Ostrowieckiego, podkreślając, że z uwagi na to, że kierowcy nie mają gdzie zaparkować samochodów, bo miejsc do tego przeznaczonych po prostu brakuje, parkują lub zatrzymują się bardzo blisko przejść dla pieszych, co jest niezgodne z przepisami. Są karani mandatami, a to eskaluje problem. Radny poprosił więc o wykonanie oznakowania poziomego, które rozgraniczyłoby miejsca parkingowe wzdłuż ulicy.

Ulica Mikołaja Kopernika w Ostrowcu Świętokrzyskim. 25 lipca 2022 r. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Problem z miejscami parkingowymi przy ulicy Mikołaja Kopernika w Ostrowcu Św. powraca jak bumerang. Sytuacja pogorszyła się w momencie, gdy tuż obok wybudowano obiekt usługowy. Zwiększył się ruch, niestety nie miejsca parkingowe. Przejazd drogą gminną w dni powszednie często wymaga od kierowców nie lada umiejętności, a także cierpliwości. Choć tej ostatniej często już im po prostu brakuje. Kierowcy parkują na zieleńcach, w pobliżu przejść dla pieszych, a także wzdłuż drogi. 

Wielokrotnie interpelację w sprawie poprawienia tej sytuacji składał Paweł Walesic, radny powiatowy z Klubu Prawa i Sprawiedliwości. Apelował o wypracowanie kompleksowego rozwiązania dla tej ulicy i dla kwestii braku miejsc parkingowych. W listopadzie ubiegłego roku podkreślał, że Urząd  Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim, jako zarządca drogi, nie pochylił się nad problemem mieszkańców w taki sposób, aby znaleźć rozwiązanie. 

W tym roku również zaapelował do Urzędu Miasta  w Ostrowcu Św. I tak w interpelacji z maja 2022 roku prosił o wykonanie napraw bieżących w ciągu ulicy Mikołaja Kopernika oraz wymalowanie linii rozgraniczających miejsca do parkowania na wyspach parkingowych. Natomiast 23 czerwca apelował o wykonanie oznaczenia poziomego, rozgraniczającego miejsca parkingowe wzdłuż ulicy Mikołaja Kopernika. 

Ulica Mikołaja Kopernika w Ostrowcu Świętokrzyskim. 25 lipca 2022 r.
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– (…) informuję, że remonty nawierzchni bitumicznych na terenie miasta Ostrowca Świętokrzyskiego w ciągu dróg gminnych prowadzone są w ciągu roku na bieżąco w oparciu o dokonywane przeglądy ulic. Wydział Ekologii i Infrastruktury Urzędu Miasta monitoruje na bieżąco stan techniczny nawierzchni ulic na terenie miasta Ostrowca Świętokrzyskiego i w razie konieczności przeprowadza roboty remontowe w zakresie bieżącego utrzymania i konserwacji całego pasa drogowego. Przeprowadzenie remontu ubytków w nawierzchni jezdni ulicy M. Kopernika zostanie zlecone Wykonawcy do realizacji – brzmi odpowiedź z Urzędu Miasta Ostrowca Św., pod którą podpisała się Anna Niedbała, sekretarz miasta Ostrowca Św. 

Niestety jeśli chodzi o miejsca parkingowe wygląda na to, że mieszkańcy tej części miasta wciąż borykać się będą z problemami.

Paweł Walesic, radny Rady Powiatu Ostrowieckiego
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Wykonanie oznakowania poziomego w zakresie wymalowania linii rozgraniczających miejsca do parkowania na wysepkach parkingowych wzdłuż ulicy M. Kopernika nie jest planowane do realizacji z uwagi na nienormatywne wymiary zatok postojowych, które nie spełniają wymogów rozporządzenia Ministrów Infrastruktury oraz  Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 31 lipca 2002 roku w sprawie znaków i sygnałów drogowych (Dz.U.2019. 0.2310.t.j.)

Czy kiedykolwiek uda się rozwiązać problem miejsc parkingowych wzdłuż ulicy Mikołaja Kopernika w Ostrowcu Św., czy mieszkańcy wciąż będą tylko świadkami wymiany korespondencji, która nie zmienia ich sytuacji?

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this