Znajdź nas na

FAKTY

Pijana matka za kierownicą Toyoty! Gdyby nie czujność personelu szkoły mogło dojść do tragedii!

O pijanej 40-latce buskich mundurowych poinformował personel szkoły. Kobieta przyjechała odebrać dziecko. Kiedy policjanci dojechali na miejsce, 40-letnia kobieta oczekiwała już na nich pod opieką pedagogów. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że w organizmie matki było ponad 3,3 promila alkoholu. Kodeks karny za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości przewiduje karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywnę oraz zakaz kierowania pojazdami na wiele lat.

Zdjęcie ilustracyjne Źródło: WTK KMP WROCLAW POLICJA

Do stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju w piątkowe (24 marca) popołudnie wpłynęło zgłoszenie o podejrzeniu nietrzeźwości kierującej osobową Toyotą. Do jednej ze szkół na terenie gminy Busko-Zdrój po odbiór swojego dziecka przyjechała 40-latka. Personel placówki wyczuł zapach alkoholu i natychmiast powiadomili Policję. Kiedy na miejscu zjawił się patrol ruchu drogowego, kobieta oczekiwała na funkcjonariuszy pod opieką pedagogów. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że w organizmie matki było ponad 3,3 promila alkoholu. Do szkoły przyjechał trzeźwy partner kobiety, który zaopiekował się pijaną matką, jej córką oraz samochodem. 40-latka straciła prawo jazdy i wkrótce stanie przed sądem. Dzięki właściwej reakcji personelu szkoły nie doszło do zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu kobiety oraz dziecka.

Mundurowi apelują do osób widzących kierujących, których zachowanie wskazuje na spożycie alkoholu, aby nie były obojętne w takiej sytuacji. Powiadomienie Policji o podejrzeniu kierowania pojazdem przez nietrzeźwego kierującego może zapobiec tragicznym w skutkach zdarzeniom. Jeden telefon może uratować czyjeś życie. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this