Znajdź nas na

FAKTY

Prokuratura chce przedłużenia aresztu dla prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego!

Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim nie przedłużył tymczasowego aresztu dla prezydenta Jarosława Górczyńskiego, oskarżonego m.in. o przyjęcie łapówek oraz nakłanianie do składania fałszywych zeznań. Prokuratura zapowiedziała złożenie zażalenia na postanowienie sądu.

Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński (zgodził się na podawanie danych – PAP) został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne w marcu tego roku. Przedstawiono mu zarzuty dotyczące m.in. przyjęcia łapówek oraz nakłaniania do składania fałszywych zeznań.

Postępowanie w sprawie prowadzi Śląski Wydział Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach. Górczyński jest tymczasowo aresztowany do 24 października. Decyzją sądu rejonowego w Ostrowcu Świętokrzyskim areszt nie zostanie przedłużony.

„W ocenie prokuratora Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach postanowienie Sądu Rejonowego w Ostrowcu Świętokrzyskimi o nieprzedłużeniu tymczasowego aresztowania wobec Jarosław G. jest całkowicie bezpodstawne w świetle zgromadzonego dotychczas materiału dowodowego oraz kolejnych zarzutów, jakie w ostatnim czasie usłyszał podejrzany Jarosław G.” – przekazał w środę PAP dział prasowy PK.

Prokuratura zapowiedziała, że złoży zażalenie na decyzję sądu. „W ocenie prokuratury, realna jest nadal obawa matactwa procesowego ze strony podejrzanego oraz grozi mu surowa kara, co jest podstawą do stosowania tymczasowego aresztowania” – zaznaczono.

Śledczy przypominają, że w ostatnim czasie Jarosławowi Górczyńskiemu przedstawiono kolejne 3 zarzuty przyjęcia korzyści majątkowych w łącznej kwocie 40 tysięcy złotych. Aktualnie, Jarosław G. jest podejrzany o popełnienie łącznie 15 czynów zabronionych, z których 9 dotyczy przyjmowania przez niego korzyści majątkowych i osobistych. Czyny te zagrożone są karą do 8 lat pozbawienia wolności.

„Prokurator nie wyklucza dalszych zarzutów w tej sprawie” – dodano.(PAP)

Autor: Wiktor Dziarmaga

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this