Znajdź nas na

FAKTY

„Tekturowe czeki” okazały się prawdziwe! Pieniądze wpłynęły na konto gminy Ostrowiec Św.!

9 lipca, podczas spotkania w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki w Sudole, premier Mateusz Morawiecki wręczył promesy, pochodzące z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wśród beneficjentów znalazła się m.in gmina Ostrowiec Św. Od tego czasu narosło wiele spekulacji, czy rządowe środki, a dokładnie symboliczny czek, do którego odebrania nie został zaproszony wówczas prezydent Jarosław Górczyński, wpłynęły na konto gminy?

Urząd Miasta w Ostrowcu Św. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO>info

„Skandal. Ostrowiec nie dostanie pieniędzy z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Premier Morawiecki nie dał promesy Prezydentowi Miasta”,  „To nic nowego. Rząd PIS od wielu lat pomija Ostrowiec w finansowaniu inwestycji”, „To nie są pieniądze dla zarządzających, tylko dla mieszkańców Ostrowca ! Twoim zdaniem mieszkańcy nie zasługują?”, „Nie kłam (…) . Było jasno powiedziane, że pieniądze gmina dostanie”. „To, że nie dostąpił tego zaszczytu prezydent miasta dla mnie nie ma najmniejszego znaczenia. Ważne że znajdą się na koncie bankowym Miasta,  i wiesz to na pewno? Byłeś na tym spotkaniu? I to właśnie do Ciebie powiedzieli, że pieniądze znajdą się na koncie bankowym?” – to tylko niektóre z komentarzy internautów, jakie pojawiły się po 9 lipca.

Okazuje się, że rządowe środki z Funduszu Inwestycji Lokalnych wpłynęły już na konto gminy.

– Środki w kwocie 5 414 094 zł wpłynęły w dniu 02.09.2020 r. – czytamy w odpowiedzi, jaką otrzymaliśmy z Urzędu Miasta w Ostrowcu Św., jednak nie zostały jeszcze wydatkowane.

– Otrzymane w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych środki planowane są na sfinansowanie wydatków majątkowych dla następujących inwestycji: 1) ,,Budowa drogi gminnej na przedłużeniu ul. Rzeczki – Etap II -od ul. J. Milewskiego do skrzyżowania z ul. Bałtowską i J. Samsonowicza w Ostrowcu Świętokrzyskim” –  w kwocie 1.500.000 zł, 2) ,,Rewitalizacja obszarów zdegradowanych o silnym potencjale gospodarczym, społecznym i rekreacyjno-kulturowym na terenie miasta Ostrowca Świętokrzyskiego budowa drogi łączącej ul. Furmańską z ul. L. Chrzanowskiego wraz z drogami bocznymi” – w kwocie 1.500.000 zł, 3) ,,Rewitalizacja obszarów zdegradowanych o silnym potencjale gospodarczym, społecznym i rekreacyjno-kulturowym na terenie miasta Ostrowca Świętokrzyskiego – modernizacja obiektów kultury –  przebudowa budynku Kina „Etiuda”, Centrum Tradycji Hutnictwa” w kwocie 2.414.094 zł. – czytamy w odpowiedzi.

Anna Niedbała, sekretarz miasta, zaznacza jednak, że w przypadku pozyskania innych źródeł finansowania dla tych inwestycji, plany wydatkowania mogą ulec zmianie, a wygospodarowane środki mogą zostać przeznaczone na inne inwestycje gminy.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this