Znajdź nas na

FAKTY

„Tekturowe czeki” okazały się prawdziwe! Pieniądze wpłynęły na konto gminy Ostrowiec Św.!

9 lipca, podczas spotkania w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki w Sudole, premier Mateusz Morawiecki wręczył promesy, pochodzące z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wśród beneficjentów znalazła się m.in gmina Ostrowiec Św. Od tego czasu narosło wiele spekulacji, czy rządowe środki, a dokładnie symboliczny czek, do którego odebrania nie został zaproszony wówczas prezydent Jarosław Górczyński, wpłynęły na konto gminy?

fot. Urząd Miasta w Ostrowcu Św.

„Skandal. Ostrowiec nie dostanie pieniędzy z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Premier Morawiecki nie dał promesy Prezydentowi Miasta”,  „To nic nowego. Rząd PIS od wielu lat pomija Ostrowiec w finansowaniu inwestycji”, „To nie są pieniądze dla zarządzających, tylko dla mieszkańców Ostrowca ! Twoim zdaniem mieszkańcy nie zasługują?”, „Nie kłam (…) . Było jasno powiedziane, że pieniądze gmina dostanie”. „To, że nie dostąpił tego zaszczytu prezydent miasta dla mnie nie ma najmniejszego znaczenia. Ważne że znajdą się na koncie bankowym Miasta,  i wiesz to na pewno? Byłeś na tym spotkaniu? I to właśnie do Ciebie powiedzieli, że pieniądze znajdą się na koncie bankowym?” – to tylko niektóre z komentarzy internautów, jakie pojawiły się po 9 lipca.

Okazuje się, że rządowe środki z Funduszu Inwestycji Lokalnych wpłynęły już na konto gminy.

– Środki w kwocie 5 414 094 zł wpłynęły w dniu 02.09.2020 r. – czytamy w odpowiedzi, jaką otrzymaliśmy z Urzędu Miasta w Ostrowcu Św., jednak nie zostały jeszcze wydatkowane.

– Otrzymane w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych środki planowane są na sfinansowanie wydatków majątkowych dla następujących inwestycji: 1) ,,Budowa drogi gminnej na przedłużeniu ul. Rzeczki – Etap II -od ul. J. Milewskiego do skrzyżowania z ul. Bałtowską i J. Samsonowicza w Ostrowcu Świętokrzyskim” –  w kwocie 1.500.000 zł, 2) ,,Rewitalizacja obszarów zdegradowanych o silnym potencjale gospodarczym, społecznym i rekreacyjno-kulturowym na terenie miasta Ostrowca Świętokrzyskiego budowa drogi łączącej ul. Furmańską z ul. L. Chrzanowskiego wraz z drogami bocznymi” – w kwocie 1.500.000 zł, 3) ,,Rewitalizacja obszarów zdegradowanych o silnym potencjale gospodarczym, społecznym i rekreacyjno-kulturowym na terenie miasta Ostrowca Świętokrzyskiego – modernizacja obiektów kultury –  przebudowa budynku Kina „Etiuda”, Centrum Tradycji Hutnictwa” w kwocie 2.414.094 zł. – czytamy w odpowiedzi.

Anna Niedbała, sekretarz miasta, zaznacza jednak, że w przypadku pozyskania innych źródeł finansowania dla tych inwestycji, plany wydatkowania mogą ulec zmianie, a wygospodarowane środki mogą zostać przeznaczone na inne inwestycje gminy.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Przewodnicząca Rady Miejskiej w Ćmielowie „namawia” nas do łamania prawa?

FAKTY

Wioletta Rogala-Mazur: Zadziwił mnie człowiek w czerwonych okularach! W tym roku ćmielowski sztab WOŚP przenosi się do internetu!

FAKTY

Adam Karolik: Jeśli taka dystrybucja utrzyma się nadal, to społeczeństwo powiatu ostrowieckiego zostanie skutecznie zaszczepione w przeciągu ok. dwóch lat!

FAKTY

Zaginęła 16-letnia Natalia Kowalska! Widziałeś dziewczynę ze zdjęcia? Powiadom Policję!

FAKTY

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this