Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Będzie skatepark, siłownia zewnętrzna i alejki spacerowe! Lada dzień gmina Kunów ogłosi przetarg na „Strefę Relaksu”!

– Za kilka dni ogłosimy przetarg na „Strefę Relaksu” w Kunowie, Będzie skatepark, siłownia zewnętrzna, plac zabaw, alejki spacerowe oraz łąka kwietna z roślinami miododajnymi – informuje Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie. Mieszkańcy mogli zapoznać się już z wizualizacją nowej atrakcji, która połączy pokolenia. Koszt inwestycji to ponad 1 000 000 zł. Gmina pozyskała na ten cel blisko 500.000,00 zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Wizualizacja kunowskiej Strefy relaksu Źródło: FB Lech Łodej

Zgodnie z zapowiedziami gmina Kunów zagospodaruje blisko 3 hektarowy teren wzdłuż ulicy Laski w Kunowie. Tuż przy orliku powstanie skatepark, dla osób które będą chciały spróbować swoich sił w sportach ekstremalnych, siłownia zewnętrzna, plac zabaw, alejki spacerowe, a także miejsce do wypoczynku i integracji międzypokoleniowej.

– To ukłon dla naszej młodzieży, na którą zawsze możemy liczyć. Aby młodzi z naszej gminy mieli wreszcie swoje miejsce spotkań – mówił w lipcu ubiegłego roku, w rozmowie z naszą redakcją Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie.

Drewniane urządzenia na placu zabaw zastąpią te z tworzywa sztucznego
fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Marzenie wielu młodych mieszkańców Kunowa jest coraz bliżej realizacji. Za kilka dni gmina ogłosi bowiem przetarg na „Strefę Relaksu”. Zamieszczone  przez burmistrza na profilu w mediach społecznościowych wizualizacje wzbudziły spore zainteresowanie i pozytywny odzew wśród mieszkańców. 

– Zaplanowaliśmy również łąkę kwietną, aby miejsce to pełniło funkcję edukacyjną. W planach mamy także obsadzenie terenu roślinami miododajnymi – podkreśla Lech Łodej.

Koszt  inwestycji to ponad 1 000 000 zł. Gmina pozyskała na ten cel blisko 500.000,00 zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Wizualizacja kunowskiej Strefy relaksu Źródło: FB Lech Łodej

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this