Znajdź nas na

FAKTY

Andrzej Kryj: Kiedyś Platforma Obywatelska, to były puste obietnice, teraz to ponowne oszustwo!

– Chcemy ostrzec naszych obywateli przed działaniami Platformy Obywatelskiej, która próbuje w ostatnich miesiącach, przede wszystkim poprzez Donalda Tuska, przekazywać fałszywe informacje – mówił podczas piątkowej (9 grudnia) konferencji prasowej, Jarosław Rusiecki, Senator RP. Spotkanie z mediami zorganizował wraz z Andrzejem Kryjem i Markiem Kwitkiem, Posłami na Sejm RP. Politycy surowo ocenili rządy swoich poprzedników.

Od lewej: Marek Kwitek, Poseł na Sejm RP, Jarosław Rusiecki – Senator RP i Andrzej Kryj, Poseł na Sejm RP. fot. Emilia Sitarska

Jarosław Rusiecki, Senator RP podczas piątkowej konferencji prasowej (9 grudnia) podkreślał, że parlamentarzyści PiS z okręgu nr 82 chcą przestrzec przed tym, jak działa Platforma Obywatelska i powiedzieć, że rząd Prawa i Sprawiedliwości w ostatnich trudnych latach  podejmuje działania osłonowe, aby wspierać mieszkańców.

– Dzisiaj razem z panem posłem Andrzejem Kryjem i posłem Markiem Kwitkiem chcemy wysłać bardzo jasny sygnał, jako parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości do wyborców Ostrowca Św., całego okręgu Prawa i Sprawiedliwości, który obejmuje: Sandomierz, Opatów, Starachowice, Skarżysko i cały region. Chcemy ostrzec naszych obywateli przed działaniami Platformy Obywatelskiej, która próbuje w ostatnich miesiącach, przede wszystkim poprzez Donalda Tuska, przekazywać fałszywe informacje o trosce Platformy. Gdy rządziła, zapominała o obywatelach, podnosiła podatki, podnosiła wiek emerytalny. My w tych trudnych czasach i pandemicznych, i kryzysu związanego z energetyką, czy też brutalną agresją Rosji na Ukrainę w trudnych czasach.  Podejmujemy działania, wspierające naszych obywateli. 

Donalda Tuska określa mianem „farbowanego lisa”, który próbuje fałszywie przekazywać obraz rzeczywistości o tym, jak działał , gdy był premierem w 2008 roku. Mówił też o ataku Donalda Tuska na rząd PiD – „dobry rząd na trudne czasy”. 

Konferencja była także okazją do promocji plakatu „Część Platformo. Wiemy, że w tym trudnym czasie nie macie nic do zaproponowania Polakom”. Przy ich użyciu parlamentarzyści chcą poinformować o różnicach w działaniu rządu pod przewodnictwem Platformy Obywatelskiej, a tym za rządu Prawa i Sprawiedliwości. 

Od lewej: Marek Kwitek, Poseł na Sejm RP, Jarosław Rusiecki – Senator RP i Andrzej Kryj, Poseł na Sejm RP.
fot. Emilia Sitarska

– Platformo obudź się i podejmij działania osłonowe dla obywatelki tak jak to robi PiS czy to poprzez programy społeczne, działania w obszarze gospodarki, czy też wspierając obywateli w zakresie tarczy antykryzysowej, Putin inflacji, czy innych działaniach gospodarczych, związanych z energetyką – mówił Jarosław Rusiecki. 

Przestrzega, aby nie powtórzyła się sytuacja z czasów rządów PO i  działań Donalda Tuska jako premiera.

Andrzej Kryj, Poseł na Sejm RP,  nawiązał do chińskiego przysłowia „obyś żył w ciekawych czasach”. 

– Nam przyszło żyć nie tylko w ciekawych czasach, ale przyszło nam żyć w bardzo trudnych czasach. Te problemy, które zostały spowodowane pandemią koronawirusa, a szczególnie te problemy, które wywołała pełnowymiarowa wojna Rosji przeciwko Ukrainie, bardzo mocno odbijają się też na sytuacji gospodarczej naszego kraju. Bardzo mocno odbijają się na tym jak żyje się nam wszystkim, Polakom – tłumaczył poseł Andrzej Kryj. 

Dodał, że problemy były zawsze. Przypomniał wypowiedzi Donalda Tuska i jego ministra, który twierdził, że pieniędzy nie ma i nie będzie. Porównał działania rządu PiS, który stara się problemy rozwiązywać  i jest rządem na trudne czasy.  

– W przekazie medialnym, który płynie ze spotkań naszych konkurentów,  rywali politycznych dominuje takie stwierdzenie, jakoby w tej chwili żyło się w Polsce strasznie, a władza nic nie robiła, aby to zmienić. Mamy świadomość z jakimi problemami musimy się mierzyć jako społeczeństwo, jak bardzo wzrosły ceny nośników energii, ceny gazu, ropy naftowej, węgla. Ale właśnie po to, aby te skutki wzrostu cen energii były jak najmniejsze, rząd PiS wprowadza bardzo wiele elementów osłonowych – tłumaczył Andrzej Kryj.   

Jarosław Rusiecki, Senator RP
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Jarosław Rusiecki przestrzega przed działaniami jakie miały miejsce w 2008 roku, za czasów rządów Platformy Obywatelskiej, czyli podnoszeniem podatku VAT, który wzrósł, zwiększyło się wówczas bezrobocie, a firmy zostały pozostawione same sobie szczególnie w obszarze budownictwa drogowego, Przypomniał także, że rząd Donalda Tuska występował przeciwko górnikom na Górnym Śląsku. 

Marek Kwitek, Poseł na Sejm RP również apelował do mieszkańców, aby nie dali się oszukać Platformie Obywatelskiej. 

– Platforma Obywatelska miała swój czas, oszukała Polaków i teraz próbuje bez przedstawienia własnych propozycji programowych, znów namawiać Polaków do tego, żeby wsparli jej działania. Oprócz totalnej krytyki rządu niewiele ma do zaproponowania. Ja sobie nie wyobrażam rządów PO, czy totalnej opozycji teraz w tych trudnych czasach. Kiedy rządziła był kryzys gospodarczy, ale nie ma, co go porównywać do tego, który mamy teraz – mówił Marek Kwitek.

Przypomniał, że za rządów PO podejmowane były działania typowo liberalne: zaciskanie pasa, szukanie oszczędności  zamrożono płace w budżetówce, to powodowało wzrost bezrobocia, nie wychodzono z programami, chroniącymi najbiedniejszych. Dodał, że rząd Prawa i Sprawiedliwości wprowadził trzy tarcze: antyinflacyjną, energetyczną i solidarnościową za w sumie 108 mld złotych. 13,7 mld złotych trafiło zaś do samorządów. 

Andrzej Kryj, Poseł na Sejm RP fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

– Jeśli w sondażach po tylu latach rządów, po tylu różnych kryzysach, chyba wszystkie „plagi egipskie” w tej kadencji się skumulowały, mamy blisko 40 procent poparcia, czyli Polacy widzą nasze działania, że jest to rząd na trudne czasy i my sobie poradzimy – podsumował Marek Kwitek, podkreślając, że ulotki wręczane będą działaczom Platformy Obywatelskiej.  

Andrzej Kryj podkreśla, że PO nie ma programu.

– Programem Platformy Obywatelskiej jest totalna krytyka rządu i walka z PIS. Nie ma tam żadnych propozycji gospodarczych i społecznych. Kiedyś Platforma to były puste obietnice, teraz Platforma to ponowne oszustwo – podsumował Andrzej Kryj.  

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this