Znajdź nas na

FAKTY

„Atakował” ostrowieckich mundurowych! Jego sprawą zajęła się prokuratora!

W swojej listownej korespondencji do Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim mieszkaniec województwa mazowieckiego najczęściej atakował funkcjonariuszy oskarżając ich o różne przestępstwa. Nie zabrakło pomówień i zniesławień. Sprawą zajęła się prokuratura, a w połowie ubiegłego roku skierowano akt oskarżenia.

Prokuratura Rejonowa w Ostrowcu Świętokrzyskim
Zdjęcie ilustracyjne. Prokuratura Rejonowa w Ostrowcu Świętokrzyskim. Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

W swojej codziennej służbie policjanci spotykają się zarówno z wyrazami sympatii, jak i różnymi atakami. Znieważenia, naruszenia nietykalności, pomówienia i zniesławienia stanowią niewątpliwie trudną i czasem rozczarowującą część zawodu zaufania publicznego.

Od kilku lat do ostrowieckiej komendy wpływa korespondencja przesyłana przez pewnego mieszkańca województwa mazowieckiego. Mężczyzna w swoich pismach często oskarża policjantów o różne przestępstwa, m. in. przekroczenie uprawnień. W korespondencji nadawca ewidentnie przekracza granice – nie tylko przyzwoitości, ale i prawa. W swoich „atakach” mężczyzna obraża funkcjonariuszy, pojawiają się pomówienia, a udzielanie odpowiedzi na kolejne, raz po raz pojawiające się tego typu zarzuty, do łatwych nie należy. Jednak pomysłowość i inwencja twórcza autora nie powinny znajdować ujścia w kierowaniu takich epitetów pod adresem policjantów. 

Brak przyzwolenia na tego typu zachowania skutkował złożeniem przez kilku policjantów zawiadomień o zniesławienie. Prokuratura zajęła się sprawą, w związku z popełnionym przestępstwem pod koniec czerwca 2022 roku skierowano akt oskarżenia. Jak widać, słowa mają swoją wagę i można za nie ponieść odpowiedzialność. Niestety zasmucającym w tej historii jest fakt, że mężczyzna nadal pisze nieprawdę o „ulubionych” policjantach. Mundurowi zapowiadają, że sprawy nie pozostawią bez reakcji.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this