Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Ponad 400 000 złotych trafi do ostrowieckiego szpitala! Taką decyzję podjął Zarząd Województwa Świętokrzyskiego!

404 000 zł to wartość dofinansowania, jakie trafi do Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim na zwiększenie dostępu do wysokiej jakości świadczeń z zakresu rehabilitacji ogólnoustrojowej poprzez doposażenie Oddziału Rehabilitacyjnego, Ośrodka Rehabilitacji dziennej i Działu Fizjoterapii. – Cieszę się że kolejne środki z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego trafiają do mieszkańców Ostrowca Św., tym razem na rehabilitację w naszym szpitalu – mówi Magdalena Zieleń, radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, przewodnicząca Komisji Budżetu i Finansów.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Ponad 400 000 złotych trafi do ostrowieckiego szpitala w ramach projektu, obejmującego swoim zakresem rzeczowym:  doposażenie Oddziału Rehabilitacyjnego dziennego Ośrodka Rehabilitacji Dziennej oraz Działu Fizjoterapii, które funkcjonują przy Zespole Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

– Podpisujemy dzisiaj 3 ważne umowy na dofinansowanie zadań związanych z rehabilitacją pacjentów – poinformował marszałek Andrzej Bętkowski. – Udało się uzyskać pewne oszczędności w wydatkowaniu środków unijnych w kończącej się już perspektywie finansowej, a kurs euro pozwolił nam na wygospodarowanie kwot, które przeznaczymy obecnie na dofinansowanie projektów zakupu rehabilitacyjnego sprzętu medycznego. Będą z niego korzystać pacjenci 3 dużych świętokrzyskich szpitali, w Kielcach, Ostrowcu Świętokrzyskim i Staszowie – dodał marszałek.

Do Oddziału Rehabilitacji Dziennej i Ośrodka Rehabilitacji Dziennej zaplanowano zakup m.in.: elektrycznego rotora kończyn górnych i dolnych z prowadnicami elastycznymi i opaskami do mocowania, urządzenia do krioterapii zasilane ciekłym azotem ze zbiornikiem 30 litrów, szyny do ćwiczeń biernych kończyny dolnej, platformy stabilometrycznej z oprogramowaniem (platforma, podest, kamera), aparatu do laseroterapii plus aplikatora skanującego.

Umowy na wsparcie podpisali z dyrektorami jednostek opieki zdrowotnej Marszałek Andrzej Bętkowski i wicemarszałek Marek Bogusławski. W spotkaniu uczestniczył także przewodniczący Sejmiku Andrzej Pruś.
fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Oddział Fizjoterapii zgodne z planowanymi zakupami wzbogaci się o: urządzenie do krioterapii zasilane ciekłym azotem ze zbiornikiem 30 litrów, laser wysokoenergetyczny min. 8 W do laseroterapii, dwa urządzenia do elektroterapii, platformę stabilometryczną z oprogramowaniem (platforma, podest, kamera), dwa zestawy osprzętu do platformy balansowej, urządzenie do ćwiczeń w podwieszeniu w wersji wolnostojącej, urządzenie do rehabilitacji kończyny górnej z oprogramowaniem i dwoma czujnikami inercyjnymi.

Szacuje się, że ulepszonych usług zdrowotnych skorzysta 2 617 osób

Nakłady inwestycyjne na zakup aparatury medycznej wynosi 475 907,08 zł, z czego 404 621,02 zł to wartość dofinasowania.

– Bardzo cieszy fakt, że możemy zasilić placówki medyczne, a najbardziej na naszym wsparciu skorzysta pacjent, który będzie tu rehabilitowany, leczony, usprawniany w coraz lepszych warunkach i przy wykorzystaniu lepszego, bardziej nowoczesnego sprzętu rehabilitacyjnego – podkreślił wicemarszałek Marek Bogusławski.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this