Znajdź nas na

FAKTY

Ponad 400 000 złotych trafi do ostrowieckiego szpitala! Taką decyzję podjął Zarząd Województwa Świętokrzyskiego!

404 000 zł to wartość dofinansowania, jakie trafi do Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim na zwiększenie dostępu do wysokiej jakości świadczeń z zakresu rehabilitacji ogólnoustrojowej poprzez doposażenie Oddziału Rehabilitacyjnego, Ośrodka Rehabilitacji dziennej i Działu Fizjoterapii. – Cieszę się że kolejne środki z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego trafiają do mieszkańców Ostrowca Św., tym razem na rehabilitację w naszym szpitalu – mówi Magdalena Zieleń, radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, przewodnicząca Komisji Budżetu i Finansów.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Ponad 400 000 złotych trafi do ostrowieckiego szpitala w ramach projektu, obejmującego swoim zakresem rzeczowym:  doposażenie Oddziału Rehabilitacyjnego dziennego Ośrodka Rehabilitacji Dziennej oraz Działu Fizjoterapii, które funkcjonują przy Zespole Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

– Podpisujemy dzisiaj 3 ważne umowy na dofinansowanie zadań związanych z rehabilitacją pacjentów – poinformował marszałek Andrzej Bętkowski. – Udało się uzyskać pewne oszczędności w wydatkowaniu środków unijnych w kończącej się już perspektywie finansowej, a kurs euro pozwolił nam na wygospodarowanie kwot, które przeznaczymy obecnie na dofinansowanie projektów zakupu rehabilitacyjnego sprzętu medycznego. Będą z niego korzystać pacjenci 3 dużych świętokrzyskich szpitali, w Kielcach, Ostrowcu Świętokrzyskim i Staszowie – dodał marszałek.

Do Oddziału Rehabilitacji Dziennej i Ośrodka Rehabilitacji Dziennej zaplanowano zakup m.in.: elektrycznego rotora kończyn górnych i dolnych z prowadnicami elastycznymi i opaskami do mocowania, urządzenia do krioterapii zasilane ciekłym azotem ze zbiornikiem 30 litrów, szyny do ćwiczeń biernych kończyny dolnej, platformy stabilometrycznej z oprogramowaniem (platforma, podest, kamera), aparatu do laseroterapii plus aplikatora skanującego.

Umowy na wsparcie podpisali z dyrektorami jednostek opieki zdrowotnej Marszałek Andrzej Bętkowski i wicemarszałek Marek Bogusławski. W spotkaniu uczestniczył także przewodniczący Sejmiku Andrzej Pruś.
fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Oddział Fizjoterapii zgodne z planowanymi zakupami wzbogaci się o: urządzenie do krioterapii zasilane ciekłym azotem ze zbiornikiem 30 litrów, laser wysokoenergetyczny min. 8 W do laseroterapii, dwa urządzenia do elektroterapii, platformę stabilometryczną z oprogramowaniem (platforma, podest, kamera), dwa zestawy osprzętu do platformy balansowej, urządzenie do ćwiczeń w podwieszeniu w wersji wolnostojącej, urządzenie do rehabilitacji kończyny górnej z oprogramowaniem i dwoma czujnikami inercyjnymi.

Szacuje się, że ulepszonych usług zdrowotnych skorzysta 2 617 osób

Nakłady inwestycyjne na zakup aparatury medycznej wynosi 475 907,08 zł, z czego 404 621,02 zł to wartość dofinasowania.

– Bardzo cieszy fakt, że możemy zasilić placówki medyczne, a najbardziej na naszym wsparciu skorzysta pacjent, który będzie tu rehabilitowany, leczony, usprawniany w coraz lepszych warunkach i przy wykorzystaniu lepszego, bardziej nowoczesnego sprzętu rehabilitacyjnego – podkreślił wicemarszałek Marek Bogusławski.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this